Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Перший український гвинтокрил випустять у серію

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Перший український гвинтокрил випустять у серію

«Недавно завершилися заключні сертифікаційні випробування гелікоптера Мі-8МСБ. Гвинтокрил успішно пройшов сертифікацію для серійного виробництва», — повідомив генерал-майор Юрій Тішков, директор Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України. «Це – винятково знаменна подія: в Україні фактично створено перший український гвинтокрил», — додав заслужений льотчик-випробувач Юрій Тішков.

Випробування проходили в умовах високогір’я та високих температур поблизу містечка Шаартуз (Таджикистан). Випробувальна бригада центру в складі двох льотних екіпажів і наземного персоналу протягом трьох тижнів досліджувала граничні характеристики машини. Гелікоптер, зокрема, зазнавав перевантажень: він працював на одному двигуні протягом 30 хвилин на злітному режимі та набирав висоту 5 тис. м, робочу температуру двигуна доводили до 148 градусів за Цельсієм за максимально можливих 150, гірські вертолітні майданчики облаштовували на висотах 2 500, 3 300 і 4 200 м.
«Українські випробувачі працювали на майданчику Москвина в районі всесвітньо відомих семитисячників Паміру. Таким чином, ми продовжили випробування в умовах високогір’я, які розпочали в Криму, на горі Роман-Кош заввишки 1 545 м, на початку цього року», — повідомив п. Тішков. За його словами, програму випробувань виконано повністю. Завдяки унікальним двигунам запорізької «Мотор-січі» машина вкотре здивувала своїми льотно-технічними характеристиками: деякі з них – навіть кращі, ніж у більш потужного гвинтокрила Мі-8МТ. А порівняно з базовим гелікоптером, була досягнута 20-відсоткова економія палива.
Крім того під час проведення цьогорічного міжнародного авіасалону “Авіасвіт-XXI” під Києвом на Мі-8МСБ вставлено новий світовий рекорд для цього типу гвинтрокрилів із набирання висоти — 8 200 м. «Річ у тому, що встановлені на Мі-8МСБ двигуни при наборі висоти та збільшенні температури зберігають свою потужність постійно, а не втрачають її, як двигуни інших гелікоптерів», — підкреслив Юрій Тішков. Випробування продовжаться в умовах наднизьких температур до -60 градусів за Цельсієм (найімовірніше, у Якутії), а наразі Мі-8МСБ готують до показових польотів у Об’єднаних Арабських Еміратах.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply