Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

«Окуляри» проти Google Glass

Автор:

|

Липень 04, 2013

|

Рубрика:

«Окуляри» проти Google Glass

Для окулярів Google Glass, вражаючі можливості яких поряд із масою захоплених відгуків устигли спровокувати хвилю критики з боку експертів, знайшовся гідний супротивник. Японські вчені розробили «антиокуляри», які не дозволять гаджету від Google помітити людину. Нове диво техніки створили науковці з японського Національного інституту інформатики.

Принцип роботи «антиокулярів» – досить простий. На дужці встановлено 11 світлодіодних лампочок, які випромінюють в інфрачервоному діапазоні світло, не видиме для людського ока, але яке можуть розрізняти web-камери. Це світло заважає відеопристроям, у тому числі встановленим ву Google Glass, розпізнати обличчя людини, яка одягла «антиокуляри».
«Можна спробувати сховатися від Google Glass за допомогою звичайних сонцезахисних окулярів, але навряд чи цей спосіб – ефективний. Річ у тому, що технології розпізнавання обличчя, які застосовуються в цьому пристрої, упізнають людину, коли в поле зору камери потрапляють і очі, і ніс. Тож стати невидимим для цих окулярів, приховавши тільки очі, швидше за все, не вдасться», — розповів один із розробників.
Японські окуляри зі світлодіодами повинні допомогти людині зберегти інкогніто. Щоправда, наразі не відомо, як скоро любителі анонімності зможуть придбати захист від усюдисущого ока Google Glass,що мають з’явитися на ринку вже 2014 року. А ось японський винахід поки існує лише як прототип, і терміни його промислового випуску не вказуються. Як писав «Міст», окуляри-комп’ютер Google Glass уже викликали протести міжнародних організацій, стурбованих новими можливостями гаджета. Через побоювання щодо порушення права на особисте життя компанія Google попередила розробників програм, що не авторизує додатків із функцією розпізнавання обличчя й отримання особистих даних.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply