Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Несподівані новинки від Nike наробили чимало галасу

Автор:

|

Лютий 13, 2019

|

Рубрика:

Несподівані новинки від Nike наробили чимало галасу

Компанія Nike випустила «розумні» кросівки, які вміють автоматично зашнуровуватись і підлаштовуватись під форму стопи. Керувати ними можна за допомогою смартфона. Це найсвіжіше втілення футуристичного взуття, ідея якого вперше згадується у другій частині фільму «Назад у майбутнє».
2016 року Nike уже випускала модель кросівок з функцією «авто шнурування». Одна пара нових кросівок Nike Adapt коштуватиме 350 USD. У компанії кажуть, що ця модель створена в першу чергу для гри в баскетбол. «Ми обрали баскетбол першим видом спорту для неї через вимоги, які баскетболісти ставлять до свого взуття, — запевнив Ерік Авар, креативний директор із інновацій Nike. — Під час гри нога спортсмена змінюється, і здатність взуття змінювати свою форму — то ослаблюючись і збільшуючи кровотік, то знову підтягуючись — є ключовим елементом, який, на нашу думку може дати багато переваг».
Власники нових кросівок зможуть налаштувати взуття під свою стопу: зробити це можна буде за допомогою смартфону. Очікується, що Nike Adapt надійде в продаж вже в лютому цього року. «Вочевидь, нові кросівки — це свого роду ностальгічний натяк на взуття з фільму «Назад у майбутнє», яке з кінореквізиту перетворилося на справжній продукт. Гадаю, знайдеться чимало прихильників кіно і спортивного взуття, які захочуть поповнити свою колекцію цими кросівками, — каже Майкл Соу, редактор сайту Wareable. — Чи потрібне взуття, яке дозволяє обходитися без шнурків? Це все ще питання, яке обговорюють.
Водночас майже 10 тис. людей підписали петицію, в якій просять Nike вилучити з продажу кросівки Air Max 270. Адже дзеркальне відображення логотипу нагадує слово «Аллах», написане арабською мовою. Сайга Нореен, автор петиції, стверджує, що Nike уже це не вперше ставить подібний логотип на своє взуття. За її словами, 1997 року сталася подібна ситуація, тоді компанія вилучила партію взуття Air Bakin, адже вогник на кросівках також нагадував слово «Аллах».
Автор клопотання побачив слово «Аллах», написане арабською мовою, а зміненому логотипі на кросівках Air Max 270 і Air Max 720, які офіційно надійдуть у продаж у лютому 2019-го. «Це обурливо, що Nike ставить ім’я Бога на взуття, це неповага і образливо для мусульман та ісламу», — заявила Нореен.
Представники Nike заперечують, що логотип має релігійний контекст. «Nike поважає всі релігії і серйозно ставиться до проблеми», — заявили представники компанії. — Логотип Air Max був створений для того, щоб представляти торгову марку Nike Air Max. Він призначений для презентації винятково торгової марки Air Max». Відтак компанія Nike випустила офіційну заяву, в якій наголосила, що напис — це лише стилізований логотип лінійки Air Max і нічого більше.
До слова, торік ритейлер H&M вирішив зняти партію шкарпеток для дітей, тому що за словами декотрих клієнтів напис на них також нагадував слово «Аллах», написане арабською мовою.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply