Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Нейропротез для паралізованих

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Нейропротез  для паралізованих

Нейрофізіологи зі школи медицини Північно-Західного університету побудували систему, яка дозволила мавпам досить точно діяти паралізованою рукою (тимчасовий параліч досягався ін’єкцією препарату, що блокує проходження нервових сиґналів). Для початку вчені вживили в мозок тварин крихітні багатоелектронні імплантати, що фіксували діяльність близько 100 нейронів. Піддослідним приматам поставили завдання — підбирати м’ячик на кінці вигнутої трубки та знову кидати його точно в отвір.

Під час цих тестів комп’ютер записував сиґнали, які мозок посилав у руку. Далі дослідники розробили алгоритм дешифрування, що дає змогу за активністю лише сотні ключових нейронів відновлювати команди, що видаються м’язам. Потім за допомогою місцевої анестезії науковці перервали зв’язок мозку з рукою в піддослідних мавп. А до руки підключили нейропротез. Той посилав у м’язи слабкі електричні імпульси згідно з командами комп’ютера, який тим часом на льоту розшифровував рухові сиґнали мозку й формував правильні послання лише за 40 мілісекунд.

Хоча з таким обхідним шляхом управління точність рухів мавп знизилася, вони швидко навчилися виконувати ті ж завдання з м’ячиком. Автори роботи кажуть, що ситуація тут нагадує момент, коли ви берете в руки нову комп’ютерну мишу або нову тенісну ракетку: спочатку рухи здаються незвичними, але незабаром мозок пристосовується до нової ситуації та вчиться, як правильно керувати новим предметом.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply