Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 16, 2021

NASA випробовуватиме український сервіс для вимірювання тиску

Автор:

|

Березень 01, 2018

|

Рубрика:

NASA випробовуватиме український сервіс для вимірювання тиску

Один із проектів української компанії Planexta — Planexta Care (обладнання для вимірювання артеріального тиску) був обраний для випробувань в Космічному центрі NASA ім. Ліндона Джонсона. Саме там готують пілотовані місії та навчають астронавтів.
Команда Planexta працює над кількома проектами в сфері медицини та моніторингу здоров’я. Planexta Care — це програмно-апаратне рішення, над яким працює окрема команда SenceTech, і яке здатне вимірювати та стежити за коливаннями артеріального тиску, а також за варіабельністю серцевого ритму.
«Наразі точним безманжетним вимірюванням артеріального тиску займається трохи більше десяти лабораторій по всьому світу. Це непросте завдання. Ми її вирішили в нашому ЕКГ-сенсорі для однієї руки. В основі лежить рівняння Моенса-Кортевега, яке показує зв’язок між пульсової хвилею і артеріальним тиском», — розповів Євген Найштетик, засновник Planexta. Planexta Care — це комплекс пристроїв, до яких належить ЕКГ-сенсор, дев’ятивісний акселерометр, барометр тощо.
Для Центру Джонсона для вимірювання артеріального тиску було відібрано три проекти: Texas A & M University, Blumio і SenceTech. Проходження такого відбору для проекту означатиме, що в квітні ц. р. прототип пристрою тестуватимуть у центрифузі з реальним астронавтом. І якщо він буде працювати не менш точно, ніж штатне обладнання NASA, українська команда може очікувати на пропозиції від американської аерокосмічної агенції.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply