Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Молдовський винахідник врятує світ від авіакатастроф?

Автор:

|

Листопад 12, 2015

|

Рубрика:

Молдовський винахідник врятує світ від авіакатастроф?

SIAAB1

Відкриття Олександра Балана, випускника Кишинівського політехнічного інституту (Молдова), сколихнуло світову наукову еліту. Винахід полягає в тому, що при аварії літак, б’ючись об землю, не вибухає, а пасажири не отримують травм.
Перший напрямок відкриття — так звана система SIAAB1. Це — особлива речовина, хімічна формула якої засекречена. Суміш речовин дуже сильної концентрації додають у гас, змінюючи його хімічну та фізичну структуру і перетворюючи рідину у тверду речовину, схожу на зелений пісок. Займання гасу при цьому стає неможливим. Для його нейтралізації необхідний 1 л рідини SIAAB1 на 100 л гасу.
Другий напрямок винаходу — система SIAAB2. Це — гібридна та піниста рідина, формула якої також засекречена, що міститься в спеціальних титанових капсулах. За вісім секунд до краху вона автоматично заповнює салон, перетворюючись на піну. У контакті з повітрям «чарівна» речовина збільшується в об’ємі в 416 разів і твердне, створюючи «кокон» навколо пасажира та блокуючи будь-які його рухи. Це дозволяє уникнути травм при ударі об землю. Через 30 секунд речовина знову перетворюється на рідину. Вона має трохи їдкий запах, але нешкідлива для очей і шкіри.
Вважалося, що для впровадження такої системи безпеки необхідно буде прибрати 20 посадочних місць у літаках, однак автор винаходу спростовує це. «Сучасні лайнери зараз у 1,5 рази легші, ніж раніше, — каже п. Балан. — Та маса, яку ми додамо до борту найбільшого літака (А 380) складе максимум 3 т. При тому, що площа його крил і потужність двигунів дозволяють додати більше 30 т.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply