Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Microsoft запатентувала голографічну кімнату, як у Star Trek

Автор:

|

Січень 05, 2017

|

Рубрика:

Microsoft запатентувала голографічну кімнату, як у Star Trek

Star Trek

Космічна сага Star Trek славиться тим, що багато технологій, описані в серіалі і коміксах цього Всесвіту десятиліття назад, через якийсь час з’являються у нашому з вами повсякденному житті. Смартфони, телефони-розкладачки, окуляри доповненої реальності, андроїди, сенсорні дисплеї та багато іншого вже є для нас абсолютно звичною справою. Користуючись цими речами, ми навіть і не замислюємося, що всі ці речі були вигадані і показані у серіалі, що розповідає нам про подорож космічного корабля «Ентерпрайз». Один з неймовірних за своїми можливостями пристрій, яким обладнані космічні кораблі «Федерації Планет» і не тільки є голографічна палуба.
Це місце, куди може зайти будь-який член екіпажу, задати програму та перенестися в зазначений час і місце. Голопалуба створює дуже реалістичну картинку, об’єкти, що з’явилися на вимогу відвідувача, можна помацати, з людьми — поспілкуватися, а яблуко, наприклад, зірвати і з’їсти. Вражає, чи не так?
Судячи з усього, корпорація Microsoft працює над чимось подібним. Звісно ж, у Редмонді (штат Вашинґтон) ще не вміють робити настільки реалістичні голографічні кімнати, але працюють над тим, аби максимально покращити користувальницький досвід, що базується на взаємодії з віртуальною та доповненою реальністю.
Для цього використовують свої теперішні та минулі розробки, в числі яких HoloLens і Kinect. На дисплеї або екрані відображається картинка, кіно чи гра, а за допомогою проекторів на стіни виводиться додаткове зображення.
Завдяки сенсору Kinect і камер, розташованих по периметрах, рухи користувача відстежуються й обраховуються спеціальним програмним забезпеченням, дозволяючи таким чином занурити людину в доповнену реальність. Програмно-апаратний комплекс враховує різні параметри: розташування предметів у кімнаті, глибину та ширину приміщення, освітленість, підлаштовуючись під конкретні умови, адаптуючи те, відбувається перед очима користувача, навіть під його руху. Щоб продемонструвати свою розробку більш наочним способом, розробники опублікували відеоролик.
Поки що все виглядає доволі незграбно та громіздко, але треба ж із чогось починати? Запатентувати розробку планували ще кілька років тому, але зареєстрували лише минулого літа, а опублікували інформацію про нього всього кілька днів тому.
Звісно ж, немає жодної гарантії того, що все це скоро стане крутим, реальним і зручним, але робота, що ведеться в цьому напрямку, безумовно тішить, адже якщо все піде добре, у нас можуть з’явитися кінотеатри та відеоігри нового типу, а це — не абищо.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply