Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Маска, яка відстежує симптоми коронавірусу

Автор:

|

Жовтень 03, 2020

|

Рубрика:

Маска, яка відстежує симптоми коронавірусу
Сінґапуські вчені демонструють свою маску

Учені зі Сінґапуру розробили спеціальну систему датчиків, здатну виявляти ознаки зараження коронавірусом. При цьому систему можна вбудувати в будь-яку маску. Фахівці створили спеціальну «систему моніторингу», датчики якої дозволяють збирати дані про температуру тіла, насичення крові киснем (сатурацію), артеріальний тиск і частоту серцебиття. На основі цих показників можна зробити висновок про зараження коронавірусом.
«Ми побачили, що коли пацієнти з Covid-19 перебували в палатах-ізоляторах, медпрацівники мали входити туди знімати показники температури і показники насичення крові киснем кожні 30 хвилин або близько того. Тому ми задалися питанням: чи можна допомогти працівникам, котрі перебувають на передньому краї боротьби з коронавірусом, і знизити ризики, з якими вони стикаються», — розповів Ло Сянь Цзюнь, професор і виконавчий директор Інституту дослідження матеріалів та інженерної справи.
Система, розроблена фахівцями, складається з сенсорів, які вкриті полімерним матеріалом — його використовують для виготовлення дитячих іграшок. Матеріал, в який встановлюють датчики, за запевненнями вчених, гнучкий і водостійкий. Туди також вбудований передавач сигналу Bluetooth, за допомогою якого можна відправляти дані на застосунок для смартфона в режимі реального часу.
Всю цю систему можна вшити, за словами професора, в багаторазову або одноразову маску, в ті місця, до яких дотикаються щоки. Теоретично маску, забезпечену чіпами, можна випрати і використовувати повторно. Також «розумні маски» можна використовувати в лікарнях для віддаленого спостереження за показниками хворих на Covid-19.
Дослідники планують провести клінічні випробування своєї системи ближче до кінця вересня, з надією вивести її на ринок у майбутньому. Виробництво однієї системи в лабораторних умовах коштує близько 36 USD, але якщо виробництво стане масовим, вартість однієї такої маски коштуватиме близько районі 14 USD.
Як повідомляв «Міст», в Ізраїлі створили захисну маску за 1,5 млн.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply