Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Китайці розробили робота-хірурга

Автор:

|

Жовтень 01, 2020

|

Рубрика:

Китайці розробили робота-хірурга
Робот Neuralink

Китайські вчені Університету Цінхуа висунули ідею «друкування тканин безпосередньо у хворому органі» і розробили мікроробота для проведення такої операції. Пошкодження стінок шлунка — поширена проблема травного тракту, яка часто вимагає медикаментозної терапії або хірургічного втручання.
За допомогою ендоскопа вчені протестували мікроробота на біологічній моделі людського шлунка, таким чином імітувати операцію по впровадженню робота і біодруку. Вони також провели тест із біодруком у горнятку для культивування клітин, аби перевірити, наскільки ефективно пристрій покаже себе у відтворенні життєздатних клітин і гоєнні ран. Дослідження показали, що надруковані клітини мали високу життєздатність, і забезпечили біологічні функції клітин у надрукованій тканині.
Один із авторів цього методу, заявив, що дослідження підтвердило ефективність цього методу в лікуванні пошкоджень стінок шлунка та стало основою для його потенційного застосування в лікуванні різних видів ран усередині тіла без хірургічного втручання.
А американські інженери компанії Neuralink спільно з дизайнерами компанії Woke Studio презентували робота-хірурга для встановлення нейрочіпу. Пристрій виглядає футуристично. Робот зможе розмістити чіп без ушкодження мозку і судин. Робота спорудили в білому кольорі, тільки його рухомі частини мають чорну барву. Апарат вміє рухатися по п’ятьох осях. Його забезпечили камерами та датчиками. Висота робота-хірурга — приблизно 2 м. В його основі є надпотужний комп’ютер, який буде ним керувати.
Як повідомляв «Міст», роботи вже працюють адміністраторами та дезінфекторами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply