Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Китайський робот вміє визначати «стан здоров’я рослин»

Автор:

|

Грудень 12, 2019

|

Рубрика:

Китайський робот вміє визначати «стан здоров’я рослин»

Новий сільськогосподарський робот із технологією 5G був створила фудзянська академія сільськогосподарських наук спільно з Fujian Newland Era Hi-Tech Co Ltd. Унікальний механізм уміє переміщатися між рядами овочів й інших рослин у теплицях, аналізувати отримані дані про ці рослини та відправляти їх у контрольну кімнату. Там їх аналізує штучний інтелект (ШІ). «На відміну від промислових підприємств, де роботи можуть слідувати заздалегідь встановленим маршрутам і виконувати стандартизовані роботи, сільськогосподарське середовище набагато складніше», — зазначив Чжао Цзянь, заступник керівника Інституту цифрового сільського господарства Академії сільськогосподарських наук Фуцзянь.
Для вирішення таких проблем дослідний інститут і компанія Newland спільно розробили досконалішу систему ШІ. Вони оптимізували комп’ютерні алгоритми, позиціонування обладнання, побудову мап, проєктування маршрутів і подолання перешкод, щоб адаптувати їх до сільськогосподарського середовища з урахуванням внесення добрив, зрошення рослин, нерівностей доріг та інших природних факторів.
Голова робота оснащена двома п’ятимегапіксельними камерами, які функціонують як його очі, і двома семимегапіксельними камерами, що функціонують як вуха. Датчики у горішній частині голови і рота дозволяють роботові визначати швидкість вітру, рівень вуглекислого газу, вологість, температуру й інші дані про природне середовище теплиці.
«Робот уже може визначити стан здоров’я рослин і вирішити, чи потребують вони заходів з боротьби з шкідниками», — заявив Чень Лі, заступник директора з маркетингу Newland. За його словами, робот все ще є прототипом. Необхідні подальші дослідження для розробки універсальних механізмів, здатних збирати фрукти за допомогою біонічної руки.
«Ґрунтуючись на отриманих нами сільськогосподарських даних і зображеннях, ми сподіваємося створити оптимізовану модель, здатну вирощувати сільськогосподарські культури, автоматично контролювати природне середовище в теплиці, а також своєчасно сповіщати про шкідників і захворювання», — повідомив заступник директора Newland.
За словами Ванга Тяньмяо, президента Науково-дослідного інституту інтелектуальної виробництва Університету Бейханг, у міру того, як витрати на робочу силу продовжують зростати, попит на роботів у Китаї буде збільшуватися.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply