Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Комп’ютерний чіп навчили нюхати

Автор:

|

Травень 17, 2020

|

Рубрика:

Комп’ютерний чіп навчили нюхати

Науковці з Intel Labs і Корнельського університету в Нью-Йорку навчили штучний інтелект (ШІ) розпізнавати запахи. Так, машина тепер уміє визначати запах десяти небезпечних хімікатів. Це допоможе безпечно виявляти отрути та токсини.
Нейроморфний чіп Intel Loihi вивчив кожен аромат із першого разу і безпомилково. Для цього дослідники використовували набір даних про активність 72 хімічних датчиків. «Ми розробляємо нейронні алгоритми для Loihi, які імітують те, що відбувається у вашому мозку, коли ви щось відчуваєте. Ця робота є яскравим прикладом сучасних досліджень на стику нейробіології і ШІ та демонструє сенсорні можливості Loihi, які можуть бути корисними людству», — розповів Набіль Імам, один із дослідників Intel.
Фахівці наділили чіп спеціалізованою нейронною мережею з 130 тис. «нейронів». Подібна на мозок структура чіпа плюс нейробіологічні алгоритми наділили машину електронним «носом». В Intel наголосили, що їхній винахід допоможе людям при перевірці небезпечних і вибухових речовин. Також чіп стане в нагоді й медикам у діагностиці захворювань за певними ознаками.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply