Готуються до масового виробництва роботів-двірників

Китайський стартап IdriverPlus, який розробляє автономних роботів-двірників, безпілотні автомобілі, а також системи автопілоту, успішно закрив раунд фінансування на суму понад 14,6 млн USD. Отримані кошти спрямують на розгортання парку роботаксі та нарощування виробництва роботів Woxiaobai, призначених для прибирання вулиць.
Автономні підмітальні машини Woxiaobai випустили невеликою партією 2018-го. За останні два роки вони побували в Малайзії, Сінґапурі, Дубаї, Німеччині, США й Японії. Один робот-двірник здатен прибрати 4 кв. км вулиці всього за годину.
Пік популярності Woxiaobai припав на пандемію коронавірусу, коли інвестори звернули особливу увагу на запровадження безпілотних технологій. У перші дні ізоляції в Китаї компанія розгорнула свої підрозділи біля лікарень, парків та університетів, щоб допомогти з дезінфекцією вулиць і приміщень.
Актуальне покоління роботів-двірників Woxiaobai AS80 постачають з LiDAR-датчиками, камерами й ультразвуковими сенсорами та здатне проводити просте прибирання, поливання і автоматичне збирання сміття на вулиці.
Інженери IdriverPlus розробляють програмне забезпечення для роботів і безпілотних автомобілів, аналогічне тому, що використовується сервісами роботаксі WeRide, AutoX і DiDi Chuxing. В основі платформи лежить блок керування транспортним засобом або роботом з ультразвуковими датчиками, вимірювальними приладами, GPS і сенсорами для запобігання зіткнення. Апаратне забезпечення складається з процесора програмованих вентильних матриць і мікроконтролера власного виробництва Xing Ji. Останній «бачить» об’єкти на відстані до 200 м за допомогою радара. Представники IdriverPlus заявляють, що Xing Ju вже встановили в сотні автомобілів по всьому світу і працює бездоганно.
До речі, IdriverPlus — не єдина компанія, яка прагне автоматизувати прості робочі процеси. Китайському стартапу на п’яти наступає Pudu Technology, яка постачає роботів-помічників у 2 тис. готелів, ресторанів і лікарень по всьому світу, а також Locus Robotics і Attabotics, які поступово витісняють складських робітників у США та Канаді.
Як повідомляв «Міст», львівська лікарня отримала надсучасного робота-хірурга.
До слова
Xiaomi будує абсолютно автоматизований завод. Це буде підприємство нового покоління для нарощування виробництва смартфонів. Підприємство буде обладнане передовими технологіями і зможе випускати понад 10 млн пристроїв на рік. Лей Цзюнь, керівник проєкту, розповів, що завод вирішили будувати після вдалої роботи розумної фабрики в пекінській дільниці високих технологій Ічжуан. Фабрика площею 18,6 тис. кв. м обладнана цілком автономною виробничою лінією і може виробляти мільйон смартфонів преміум-класу на рік. З місцем побудови нового заводу ще не визначилися. Також п. Цзюнь заявив, що вони планують популяризувати промислових роботів і знизити виробничі витрати до 1/10 від теперішнього рівня. «Ми витратили 1,5 млрд USD на дослідження. У наступні роки ще збільшимо інвестиції», — додав глава Xiaomi.
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо