Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 27, 2022

Фізики створили прототип квантових грошей

Автор:

|

Травень 05, 2016

|

Рубрика:

Фізики створили прототип квантових грошей

Квантові гроші

Фізики з Польщі, Чехії, Японії та США продемонстрували прототип створених ними оптичних квантових грошей. Науковцям вдалося експериментально продемонструвати можливості створеного ними прототипу таких грошей. Модельна банкнота була закодована станами поляризації одиночних фотонів, то ж її несанкціоноване відтворення (копіювання чи клонування) сторонньою особою неможливе без узгодження з власником.
У своєму дослідженні вчені продемонстрували виконання умов безпеки для квантових грошей. Банкнота моделювалася об’єктом, який містить у собі послідовність кубітів (квантових бітів), аби кодувати серійний номер банкноти (у відповідності з ідеєю, запропонованою 1970-го американо-ізраїльським фізиком Стівеном Візнером).
На відміну від класичних бітів, у кубітах змінна може приймати не тільки два значення — нуль та одиниця, а й будь-яке інше, що визначається суперпозицією базових станів. Квантові гроші передбачають високий ступінь захисту від шахрайства, адже зловмисники квантову інформацію скопіювати не зможуть.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply