Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Докази давнього життя на Марсі

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

Докази давнього  життя на Марсі

Марсохід Opportunity знайшов на Марсі мінерал, який свідчить про те, що колись там була вода. Про своє відкриття вчені розповіли на конференції Американського геофізичного союзу. «Те, що було виявлено, — це найпотужніший доказ того, що на цій планеті колись текла вода. Це абсолютно однозначно», — сказав Стів Сквайєрз із Корнвельського університету.

Дивовижна знахідка — це своєрідні «вени» з гіпсу, які можуть означати, що мільярди років тому тріщинами в марсіанських скелях текла тепла вода. «Гіпсові вени» завтовшки з палець і завдовжки близько півметра Opportunity знайшов іще місяць тому на ококолиці кратера Індевор.

Знайденому елементові рельєфу дали назву Homestake. За словами пана Сквайєрза, це — щось таке, чого ніколи не бачили раніше: «Зйомка Homestake через кілька фільтрів, а також вивчення зразка за допомогою рентґенівського спектрометра, проведені в листопаді 2011-го, продемонстрували, що перед нами, найімовірніше, — гідратований сульфат кальцію».

Зазначимо, мінерали, які могли свідчити про те, що на Марсі колись була вода, знаходили й раніше. Однак, за словами Стіва Сквайєрза, це було інше: наприклад, виявлений кілька років тому мінерал ярозіт міг сформуватися тільки в кислому водяному середовищі, насиченому металами. Нове ж відкриття свідчить про те, що колись давно на Червоній планеті була вода, придатна для формування життя. Зазначимо, Opportunity вивчає Марс уже більш ніж шість років, хоча очікувалося, що термін роботи не перевищить 90 днів. Цей апарат запускався 2004 року разом зі своїм «близнюком» Spirit, який також працював достатньо довго. Проте він загруз у пісках і перестав виходити на зв’язок у березні минулого року.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply