Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Будинок, яким керують думкою

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

В Італії сконструювали будинок, яким можна управляти за допомогою думки, використовуючи спеціальний прилад. Будинок був створений у рамках європейського проекту під керівництвом Роберто Бальдоні, професора відділення інформаційних технологій римського університету Ла Сапієнца. За його словами, житло, кероване думкою, уже готове й зараз перебуває на тестуванні в медичному інституті Fondazione Santa Lucia.

«Ми вирішили створити будинок, яким можна керувати подумки, оскільки в багатьох сучасних квартирах уже є безліч пристроїв із власними процесорами. Ми об’єднали їх під одним управлінням. Завдяки нейрокомп’ютерному інтерфейсу, який безпосередньо пов’язує мозок людини з комп’ютером, не потрібно жодного спеціального приладу для керування будинком. Це, наприклад, дуже зручно для інвалідів», — пояснив професор.

Зв’язок між ком­п’ю­тером і мозком здійснюється за допомогою шапки з електродами, схожої на прилад для електроенцефалографічного моніторинґу. За твердженням фахівців, спочатку необхідно «навчити» комп’ютер команд, які відповідали би певним діям, і потім уже можна починати керувати побутовою технікою.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply