Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Буде вакцина від раку?

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Буде вакцина від раку?

Американським ученим удалося створити вакцину, застосування якої дає змогу в середньому на 80 % зменшити розмір пухлини у хворих на рак мишей. Роботу групи дослідників з Університету штату Джорджія проводили на спеціально виведеній лінії гризунів, ракові пухлини в яких за своїми властивостями на 90 % збігаються з новоутвореннями молочної та підшлункової залоз, яєчників і прямої кишки в людини. Як і в людському організмі, мишачі ракові клітини такого типу, на відміну від здорових, виробляють дуже велику кількість білка MUC1, який зв’язується з вуглеводами та скупчується на поверхні клітини. При цьому вуглеводні ланцюжки, пов’язані з MUC1, мають характерний, значно скорочений вигляд.

Раніше науковці намагалися змусити імунну систему розпізнавати змінені вуглеводні ланцюжки на поверхні ракових клітин і таким чином відрізнити здорові клітини від хворих, щоби атакувати останні, проте безуспішно. За словами професора Сандри Гендлер, одного зі спів­авторів дослідження, саме вибір пов’язаних із MUC1 скорочених вуглеводних ланцюжків як ключ для імунної системи, що дозволить їй розпізнати ракові клітини, і дав змогу добитися успіху. Уперше вдалося створити вакцину, яка провокує дуже потужну імунну відповідь організму й завдяки активації всіх трьох компонентів імунної системи зменшує розмір пухлини.

Білок MUC1 із характерною різко вкороченою формою вуглеводних ланцюжків виробляється в 70 % усіх випадків раку, а при таких видах захворювань, як рак грудей, підшлункової залози, яєчників, множинна мієлома, його вдається виявити в 90 % пухлин. Це, на думку д-ра Гендлер, дає сподівання, що в майбутньому ці види раку, які зараз уважаються смертельними, буде вилікувано. Учені надіються, що нова вакцина, яку ще протягом двох років випробовуватимуть на людях, з’явиться на ринку до 2020 року. Зазначимо, що останніми десятиліттями найчастіше рак провокується вірусом папіломи.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply