Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Антибактеріальний папір

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Антибактеріальний папір

Дослідники з Італійського технологічного ін­ституту Генуї розробили й створили папір, що має магнітні, антибактеріальні, фосфоресціювальні, водовідштовхувальні властивості та виготовляється за допомогою нанотехнологій.

Кожне волокно целюлози поміщається в оболонку з різних наночастинок, які надають структурі паперу різноманітні властивості: оксид заліза — магнітні, срібло — антибактеріальні, діоксид кремнію — водовідштовхувальні. Тим не менше, папір залишається папером, що робить його зручним у використанні — «розумний» папір, як і раніше, можна складати, друкувати на ньому тощо.

За словами Роберто Чінголані, директора Італійського технологічного інституту Генуї, над проектом працює група молодих дослідників, серед них — багато жінок, у тому числі з інших країн. Він також зазначив, що технологія виробництва паперу є настільки простою, що її використовують під час практичних занять в інституті.

Науковці вважають, що «розумний» папір можна буде застосовувати для виготовлення важливих документів. Антибактеріальні аркуші можна використовувати для загортання продуктів харчування, а антибактеріальна тканина буде успішно застосовуватися в медицині, адже папір — усього лише перший крок у цьому напрямку, переконаний д-р Чінголані: цією ж технологією можна скористатися для створення сучасних тканин.

Марко Стріха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply