Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Головні наукові новини року

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Головні наукові  новини року

Журнал Nature представив десятку найпопулярніших наукових новин минулого року. Так, найбільше людей зацікавило повідомлення про експериментальне виявлення так званого динамічного ефекту Казимира, суть якого полягає в тому, що пластина-провідник, яка рухається у вакуумі з прискоренням, із високою швидкістю «штовхає» віртуальні фотони вперед, не даючи деяким із них зникнути. Як наслідок, пластина ніби випромінює фотони.

На другому місці опинилася інформація про те, що вченим, які працюють з італійським детектором Opera, удалося зареєструвати перевищення нейтрино швидкості світла. У процесі роботи детектор ловив частинки, що випускаються протонним суперсинхротроном CERN, розташованим на кордоні Франції та Швейцарії. Частинки приходили з 60-наносекундним випередженням графіка. Тільки в середині листопада (саме повідомлення з’явилося наприкінці вересня) 2011 року працівники Opera вирішили опублікувати результати. Примітно, що новина про реакцію фізиків на відкриття надсвітлових нейтрино посіла в списку популярних новин десяте місце. А трійку лідерів замикає новина про краба-єті, що отримав свою назву завдяки густому покриву зі щетинок, що робить його схожим на снігову людину.

Багато видань підбиває зараз наукові підсумки року. Наприклад, на початку грудня журнал Time опублікував десятку найзначущіших космічних подій 2011-го. Головною з них, за версією видання є запуск нового марсохода MSL.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply