Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Заміна клапана на серці без розрізу груднини

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

Заміна клапана на серці без розрізу груднини

В Україні провели першу операцію зі заміни серцевого клапана малотравматичним методом — без розрізування груднини. У світі цю методику застосовують уже близько п’яти років. Українські медики про неї могли лише мріяти. Тепер ця мрія здійснилася — в Інституті серцево-судинної хірургії імені Амосова прооперували перших чотирьох пацієнтів.

У реанімації Інституту серцево-судинної хірургії лежить В’ячеслав Осипенко — клапан у серці йому замінили, не розрізаючи грудей. Чоловік перебуває в чудовому гуморі й навіть показує зміни, які сталися з ним після операції. «Сили ще немає, але вже краще, бо перед операцією я не міг стиснути пальці, а зараз відчуваю, що вже можу», — радіє пацієнт.
Власний клапан у серці п. Осипенка зносився й не міг працювати як слід. Від цього кололо в грудях, чоловік задихався та ледве ходив. Клапан потрібно було замінити, але хірурги не наважувалися його оперувати: боялись ускладнень, адже пацієнтові – 81 рік, а щоби замінити серцевий клапан, грудину потрібно було розрізати. Але зараз на грудях В’ячеслава Осипенка немає жодного сліду від операції. Хворий клапан йому замінили через невеликий розріз на стегні. Саме через нього хірурги вводили штучний клапан до серця пацієнта.
Кардіохірург Євген Аксьонов розповів: «Між руками хірурга й серцем пацієнта — 1,5 м, і на цій відстані ми працюємо за допомогою балона. Ми забираємо цей кальцинований клапан і на його місце ставимо біологічний клапан. Його зроблено зі свинячого перекарда. Досить спеціальної обробки — і він не потребуватиме пожиттєвої медикаментозної терапії, як це вимагається для пацієнтів з механічними клапанами. У цьому теж велика перевага». Окрім п. Осипенка новим методом прооперували ще трьох чоловіків. Вони також поки що в реанімації. Директор інституту зізнається: більше таких операцій цьогоріч не виконуватимуть — немає клапанів. Держава закупила лише п’ять. Кожен коштує 400 тис. грн. Заміна серцевого клапана без розрізання груднини розрахована переважно на людей літнього віку, бо зменшує ризик ускладнень. Від них помирає 3 % людей, прооперованих традиційним методом.

До слова
В Україні зі застосуванням технологій електрозварювання вже проведено близько 100 тис. операцій. Про це заявив Ігор Калінін, голова Служби безпеки України. «Технологія операцій, що проводяться електрозварювальним апаратом ЕКВЗ-300 «Патонмед», була розроблена 20 років тому. Зараз на території України її застосовує понад 20 клінік, які здійснили вже близько 100 тис. операцій», — зазначив він. Генерал повідомив, що така технологія забезпечує безкровне втручання, завдяки чому час проведення операції скорочується на 20-50 %, залежно від її складності. «Це дуже важливо для працівників спецпідрозділів, де виконання бойових завдань часто пов’язане із серйозними травмами та пораненнями», — резюмував п. Калінін.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply