Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

За допомогою робота-хірурга врятували жінку

Автор:

|

Серпень 20, 2022

|

Рубрика:

За допомогою робота-хірурга врятували жінку
Пані Лариса й її рятівник

Львівські лікарі врятували та повернули до повноцінного життя жінку, яка 30 років не могла нормально їсти і пити. Для операції використали робот Da Vinci, якого придбала група компаній Meest.
69-річна Лариса з Бахмуту, що на Донеччині, довгий час страждала від дуже рідкісної хвороби — ахалазії стравоходу. Впродовж десятків років її лікували лише медикаментозно. При цьому жінка постійно відчувала біль і дискомфорт у шлунку, через що не могла повноцінно харчуватися. Останні два місяці ситуація значно погіршилася — вона не могла ковтати навіть рідку їжу.
Від ахалазії стравоходу, за статистикою, страждають лише 0,001 % людей на планеті. «Їжа блокує стравохід і не дає їй рухатися травною системою. Відтак вона затікає в легені, що в подальшому призводить до пневмонії та навіть летального кінця», — пояснюють лікарі.
До медичного закладу у Львові Лариса потрапила у критичному стані. Найкращим способом позбавити її болю стала операція за допомогою робота-хірурга Da Vinci. Троє Андріїв-хірургів — Стасишин, Дворакевич і Гураєвський — за допомогою робота-хірурга розсікли м’язову оболонку стравоходу, послабивши спазм, а також наклали так звану манжетку, аби уникнути закидання їжі зі шлунка назад до стравоходу. Усе це зробили через кілька проколів.
Львівські лікарі не вперше проводять таку рідкісну операцію. Того дня вони прооперували ще двох пацієнтів з кистою селезінки та діафрагмальною грижею. «Усі пацієнти почуваються добре», — запевняють медики.
Як повідомляв «Міст», Da Vinci допоміг схуднути мешканці Львівщини.

Діана Кречетова, УП

About Author

Meest-Online