Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Які популярні комбінації ліків небезпечні для здоров’я

Автор:

|

Грудень 19, 2020

|

Рубрика:

Які популярні комбінації ліків небезпечні для здоров’я

Іноді людям доводиться пити по кілька різних пігулок одночасно. Однак, деякі комбінації препаратів можуть знижувати дію одне одного та бути небезпечними для здоров’я. Про те, які пігулки не можна поєднувати, розповіла Ірина Пічек, лікар-терапевт Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2. За її словами, деякі комбінації медичних препаратів можуть викликати втрату свідомості, а також спровокувати кровотечі. Ось які види ліків не варто поєднувати.

Від температури та болю
Високі дози парацетамолу при одночасному прийманні з ліками від аритмії, антибіотиками групи тетрациклінів або алкоголем можуть викликати серйозне пошкодження печінки. Особливо обережними потрібно бути гіпертонікам: тривале приймання протизапальних препаратів може підвищувати артеріальний тиск, провокувати набряки та порушувати функцію нирок.

Від печії й отруєнь
Сорбенти (активоване вугілля) і алюмінійвмісні антациди (знижують кислотність шлунку) можуть послаблювати або усувати дію інших препаратів. У зв’язку з цим такі ліки потрібно приймати окремо від інших препаратів. Найкраще — через 2-2,5 години після приймання їжі та медикаментів або за 1,5-2 години до їжі.

Від порушень роботи серця
Особливо небезпечним медик назвала неправильне вживання препарату варфарин, який знижує ризик утворення тромбів. Найчастіше його призначають за миготливої аритмії та тим, хто пережили операцію з протезування клапанів серця. Зокрема, поєднання цього препарату з аспірином, деякими антибіотиками та протигрибковими препаратами, а також засобами для зниження рівня холестерину або алкоголем може викликати кровотечі, небезпечні для життя. Однак, якщо препарат «змішати» з ліками на основі гінкго чи шавлії, то його дія послаблюється і зростає ризик тромбоутворення. Так само препарат перестає активно діяти при курінні.

Рослинні препарати і БАДи
Неправильне вживання цих ліків на рослинній основі може знизити ефективність інших препаратів. Так, речовини, які містяться в звіробої, знижують ефективність гормональних контрацептивів, деяких серцевих препаратів і ліків, що перешкоджають утворенню тромбів. Те саме стосується біологічно активних добавок (БАД). Приміром, препарати цинку знижують ефективність антибіотиків. До слова, найчастіше цинк призначають при Covid-19 для підвищення імунітету, а антибіотики — за середньої важкості перебігу захворювання, якщо долучилася ще й бактеріальна інфекція. Однак, аби препарати були ефективними, їх потрібно приймати з інтервалом у кілька годин.
Також лікар наголосила, що медпрепарати потрібно запивати водою. Адже кава, чай, молоко чи сік можуть не дати речовинам засвоїтися в організмі. Крім цього, ліки потрібно приймати згідно з інструкцією. Деякі з них потребують попереднього розчинення у воді. У разі ігнорування цього правила, можуть виникнути болі у шлунку, печія та виразка.
Раніше «Міст» розповідав про десять помилок при Covid-19, які погіршують стан здоров’я хворого.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply