Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 29, 2022

Які обстеження і в якому віці треба проходити чоловікам і жінкам

Автор:

|

Грудень 01, 2021

|

Рубрика:

Які обстеження і в якому віці треба проходити чоловікам і жінкам

Більшість форм раку можна вилікувати на початкових стадіях. Приміром, рак молочної залози на I-й стадії виліковний у 95 % жінок. Натомість кожній четвертій жінці в Україні рак грудей діагностують вже на ІІІ-ІV-й стадіях, коли ефективність лікування значно знижується. Схожа ситуація і зі здоров’ям чоловіків: у 21 % випадків рак простати виявляють вже на метастатичних стадіях.
Дівчатам необхідно проходити клінічне обстеження грудних залоз — раз на рік та цитологічну діагностику (ПАП-тест) на рак шийки матки — з 21-го року — раз на три роки.
Є ще низка обстежень і консультацій, що необхідно планувати жінкам 30+. Жінкам 30-39 років треба проходити: клінічне обстеження грудних залоз — раз на рік; цитологічна діагностика (ПАП-тест) і тест на вірус папіломи людини (ВПЛ-тест) — раз на п’ять років.
Жінкам 40-49 років треба проходити: клінічне обстеження грудних залоз — раз на рік; мамографію — раз на два роки; цитологічну діагностику (ПАП-тест) і тест на вірус папіломи людини (ВПЛ-тест) — раз на п’ять років. Жінкам від 50 років і старшим треба проходити: клінічне обстеження грудних залоз — раз на рік;
мамографію — раз на 2 роки; колоноскопію — раз на п’ять років. Після 60 років інші обстеження призначає сімейний лікар чи терапевт за потребою.
Чоловікам 40-49 років треба проходити: огляд у уролога — раз на рік. Після огляду лікар може призначити аналіз крові на ПСА-тест (Простат-специфічний антиген). Чоловікам від 50 років треба проходити: колоноскопію — раз на п’ять років; огляд у уролога — раз на рік. Після огляду лікар може призначити аналіз крові на ПСА-тест (Простат-специфічний антиген). Після 60 років інші обстеження призначає сімейний лікар чи терапевт за потребою.
Якщо ви помітили будь-які зміни у своєму здоров’ї, негайно зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта. Він спрямує вас на відповідні обстеження чи до вузького спеціаліста.
Як повідомляв «Міст», існує профілактична вакцина від раку грудей.

Юлія Абрамова, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply