Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Які аналізи можуть запобігти інфаркту чи інсульту

Автор:

|

Жовтень 12, 2021

|

Рубрика:

Які аналізи можуть запобігти інфаркту чи інсульту

Насолоджуватися життям у будь-якому віці: гуляти в парку з другою половинкою, досягнути найвищого щабля кар’єрної драбини, веселитись разом із малечею чи онуками, досліджувати прекрасні місця нашої планети. Та, на жаль, інколи радісні моменти можуть затьмарити раптові захворювання, серед яких інфаркт чи інсульт. Статистика в Україні — невтішна. Лише за 2020 рік понад 60 % смертей там спричинені саме серцево-судинними захворюваннями. Одна з головних причин таких показників — те, що українці часто не звертають уваги на тривожні симптоми: головний біль, стискання у грудях, оніміння кінцівок, задуху чи навіть втрату свідомості.
Тож хворобу краще попередити, ніж лікувати. Саме тому тим, у кого спостерігають вказані симптоми, варто здати низку аналізів, які дозволять оцінити стан серцево-судинної системи і виявити захворювання на ранніх стадіях. Серед таких досліджень є аналізи на ліпідограму, загальну біохімію, ревмопроби, визначення рівня тропоніну та гомоцистеїну.
Біохімічний аналіз крові призначають для виявлення низки хвороб, зокрема, проблем гепатобіліарного апарату (печінки та жовчного міхура з протоками), ниркової дисфункції, порушень гормональної секреції, вад серця і кровотворення та багатьох інших. Детальне дослідження біохімічного складу крові забезпечує високу точність у відстеженні стану організму. Тому його використовують не лише для діагностики, а й для моніторингу процесу одужання та для швидкої корекції тактики лікування.
Ще одним важливим аналізом є ліпідограма. Насамперед вона дозволяє оцінити ризик виникнення серцево-судинних захворювань, а також контролювати процес лікування інфаркту чи інсульту. Це дослідження варто пройти тим, у кого спостерігається підвищення артеріального тиску, ревматичні хвороби, чий вік є старшим за 40 років і при цукровому діабеті.
Для оцінки стану серця виконують і аналіз на ревмопроби. Це дослідження крові, що показує ступінь і запущеність запальних змін у суглобах, сполучній тканині та внутрішніх структурах, зокрема, у серцевих м’язах. Його мета — оцінити такі параметри, як АСЛ-О, С-реактивний білок і ревматоїдний фактор.
Важливим показником під час виявлення серцево-судинних захворювань є також рівень тропоніну — білка, що міститься в м’язах, зокрема, і в серці. Так, вже за дві-три години після пошкодження серцевого м’яза цей білок починає інтенсивно вивільнятися, досягаючи максимальної концентрації на 18-24-й годині, і залишається підвищеним до 14 днів. Сучасні методи дозволяють визначати навіть маленькі концентрації тропоніну в крові, аби лікар міг розрізнити звичайний напад стенокардії від інфаркту.
Крім цього, оцінити ризик виникнення атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, інсульту, хвороби Альцгеймера, Паркінсона, ревматоїдного артриту й інших захворювань може допомогти аналіз на гомоцистеїн. Це амінокислота, що синтезується в організмі з метіоніну, який ми отримуємо з продуктів харчування. За допомогою поживних речовин амінокислота знову перетворюється на метіонін. Дуже важливо, щоб ці процеси не порушувалися. Наприклад, у випадку нестачі вітамінів B12, B6, B9 рівень гомоцистеїну підвищується, що сприяє запаленню, є токсичним для нейронів мозку та сприяє відкладенню неправильних білків. Вчасно виявлені порушення рівня гомоцистеїну дають змогу попередити складні хвороби та розпочати дієве лікування хворого. Серце — один із найважливіших органів людського організму. Тож не варто нехтувати тривожними симптомами, адже вони можуть мати важкі наслідки.
Як повідомляв «Міст», полуниця знижує ризик інфаркту.

About Author

Meest-Online