Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Як збільшують кількість пацієнтів на апараті ШВЛ

Автор:

|

Квітень 22, 2020

|

Рубрика:

Як збільшують кількість пацієнтів на апараті ШВЛ
Перехідник для апарату ШВЛ

В Італії, де найбільша кількість смертей через Covid-19, лікарям бракувало апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). Неможливість дихати самостійно — одне з ускладнень захворювання на коронавірус. Тому, аби забезпечити пацієнта киснем, його під’єднують до апарату ШВЛ. В одній із київських лікарень є 19 систем ШВЛ. За стандартами, до одного апарата під’єднують одну людину. Та українські умільці винайшли спосіб, який дозволить, у разі потреби, приєднати до обладнання двох пацієнтів одразу.
Чорний ігрекоподібний перехідник, роздрукований на 3D-принтері, в екстрених умовах може дозволити підє’днувати до кисню одразу двох пацієнтів. Девайс розробив ще 2006 року канадський лікар, втім попиту, як і популярності, він тоді не отримав, бо не було у ньому потреби. Українські майстри девайс вдосконалили.
«Коли не вистачає апартів ШВЛ, як це сталося в Іспанії, Італії та США, дозволить одним апаратом вентилювати кількох пацієнтів. Для тестування лікарі рекомендували двох пацієнтів. Ми перевірили безпечність цього девайсу й упевнені, що застосування цього девайсу не призведе до погіршення стану пацієнта», — каже Рон Фрідман, співвласник компанії з розробки медичних девайсів.
Тепер це може стати порятунком, якщо кількість тяжкохворих зростатиме, а апаратів ШВЛ забракне. «Це крайня необхідність, адже не є стандартною вентиляцією легень. Та якщо дихальних апаратів не вистачає, то це безпечно», — запевняє Валентина Борисова, лікар-анестезіолог.
На апарати для ШВЛ зараз є шалений попит по всьому світу. Їхня вартість стартує від 20 тис. USD. Але проблема не стільки в ціні, як у наявності. Багато європейських виробників не приймають іноземних замовлень на виготовлення ШВЛ і працюють винятково для забезпечення своїх внутрішніх потреб. Тому вдосконалений прилад українських техніків зараз має неабияку популярність в світі. Українські науковці готові подарувати схеми креслення іншим країнам. А українські лікарні забезпечуватимуть самотужки та безкоштовно.

Іван Воробйов, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply