Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Як вберегтися від палючої спеки

Автор:

|

Серпень 06, 2020

|

Рубрика:

Як вберегтися від палючої спеки

Улітку сонячне проміння дуже активне та небезпечне. Тому з настанням спеки особливо обережними мають бути літні люди й особи, котрі страждають від серцево-судинних захворювань, а також маленькі діти, позаяк механізми терморегуляції у них недосконалі.
Спека може призвести до теплового та сонячного ударів. Тепловий удар — це загальне перегрівання організму через розлад терморегуляції під впливом надлишку тепла. Сонячний удар — різновид теплового удару з ураженням центральної нервової системи внаслідок інтенсивної та тривалої дії прямих сонячних променів на голову. Ознаками теплового удару є сонливість, розлади мовлення та ходи, почервоніння обличчя, важке дихання.
За сонячного удару з’являється млявість, головний біль і запаморочення, розлади зору, шум у вухах, нудота, блювота, почервоніння обличчя, висока температура тіла (+38-39 градусів за Цельсієм), значне прискорення пульсу та дихання.
«Людину, котра отримала тепловий чи сонячний удар, потрібно швидко перенести в прохолодне місце, покласти на спину та зняти одяг. Змочити холодною водою чоло, а також підключичні, підколінні, пахвові ділянки, де зосереджені кровоносні судини, та дати випити рідини. За важких випадків негайно звернутися по медичну допомогу. Хочу наголосити, що у маленьких дітей симптоми сонячного удару можуть нагадувати ознаки початку застуди. Дитина стає млявою або, навпаки, неспокійною, може піднятися температура тіла. Тому необхідно вчасно вжити заходів, аби дитина не втратила свідомість», — радить Ірина Федак, експертка Департаменту охорони здоров’я з терапії та сімейної медицини Львівської обласної державної адміністрації.
З її слів, щоб застерегти себе від небезпечного впливу сонячного проміння, потрібно дотримуватися певних правил: уникайте прямих сонячних променів, намагайтеся перебувати лише у затінених місцях; обмежте час перебування на вулиці, з 11-ї до 16-х години краще не виходьте з дому, особливо це стосується літніх людей; за можливості беріть із собою головний убір або парасолю; носіть світлий просторий одяг із натуральних тканин; обмежте фізичні навантаження та не перевтомлюйтесь; пийте достатньо рідини та вживайте легку їжу; частіше приймайте прохолодний душ і вмивайтесь прохолодною водою; відмовтесь від вживання алкоголю та цигарок; не ставте занадто низьку температуру, якщо користуєтесь кондиціонером, адже різкий контраст температур сприятиме застуді.
Як повідомляв «Міст», період із 2015-го по 2019 рік є найспекотнішим за всю історію спостережень.

Ольга Шведа, «Львівська газета»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply