Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Як повернутися до форми після свят

Автор:

|

Січень 23, 2019

|

Рубрика:

Як повернутися до форми після свят

Відразу після закінчення свят не варто сідати на жорстку дієту та бігти до спортзалу. Повертатись до звичного режиму треба поступово та зважено, щоби не зашкодити здоров’ю. Це радить Уляна Супрун, виконувачка обов’язки міністра охорони здоров’я України. «Дослідження підтверджують, що попри різні традиції святкування у світі, переважна більшість людей схильна набирати додаткову вагу в період свят. В одному з досліджень науковці аналізували вагу людей із трьох різних країн (близько 3 тис. людей) упродовж одного року. Виявилося, що найбільше ваги учасники набирали після Різдвяних свят — вага збільшувалася приблизно на 0,5 % через десять днів після Різдва, порівняно з вагою за десять днів до святкувань. Але загалом набір додаткової ваги не перевищував 1 кг і в інші святкові періоди», — пояснює вона.
Вчені застерігають — в довготерміновій перспективі набрані кілька сотень грамів можуть бути шкідливими. Вони мають здатність накопичуватись, якщо їх ігнорувати. Саме тому важливо, після свят і переїдань позбутися набраної зайвої ваги.
Кілька порад, як це зробити. Не обмежуйте себе в їжі та не сідайте на суворі дієти — різні «марафони» скидання ваги за п’ять днів створюють великий стрес для організму, як і переїдання в час свят. Намагайтесь зробити свій раціон здоровішим — їжте більше овочів та фруктів, клітковини, злакових і зважайте на розмір порцій. Не починайте відразу з інтенсивних фізичних навантажень — це підвищує ризик отримати травму.
Якщо будете у сімейного лікаря, не забудьте виміряти талію. Вимірювання окружності талії — найточніший показник, що дозволяє виявити кількість небезпечного абдомінального жиру.
Повертайтесь до свого звичного режиму дня — якщо він, звісно, у вас був здоровий. Починайте здоровіше харчуватись і більше рухатись якнайшвидше! Для цього не потрібно чекати понеділка, 1-го числа чи закінчення усіх свят. «Швидко увійти в норму допоможе простий і дешевий напій, — радить також Олена Решетник, сімейна лікарка вищої категорії. — Столову ложку подрібнених плодiв шипшини запарюємо склянкою окропу та настоююємо в термосі на ніч. Наливаємо в горнятко, даємо ледь-ледь остигнути та домішуємо ложку меду. П’ємо настій теплим натще. Це допоможе перезапустити роботу травної системи.
Очищувальний ефект має і оливкова олія. Столова ложка будь-якої олії натще добре стимулює печінку і нирки, сприяє виведенню жовчі й піску з організму. Утім цей метод категорично протипоказаний людям із каменями у жовчному мiхурi або нирках. Річ у тім, що олійне проносне може спровокувати різкий вихід каменя, а відтак болісні кольки, запальний процес.

Ірина Батюк, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply