Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Як поширюють фейки про щеплення

Автор:

|

Червень 09, 2021

|

Рубрика:

Як поширюють фейки про щеплення

Поки країни світу борються за вакцини від коронавірусу, виробники препаратів також борються за клієнтів між собою. Британське видання The Guardian з’ясувало, що PR-аґенція Fazze пропонувала блогерам у соціальних мережах великі суми в обмін на антирекламу вакцини Pfizer/BioNTech.
Про те, що їм надійшла пропозиція від Fazze, повідомили кілька французьких Youtube-блогерів, які спеціалізуються на науці та здоров’ї. Кепською англійською їх просили пояснити, що смертність серед тих, хто прищепився Pfizer, майже втричі вища, ніж у щеплених AstraZeneca».
Лідерам думок казали публікувати на своїх сторінках у YouTube, Instagram або TikTok посилання на матеріали в Le Monde, Reddit і Ethical Hacker нібито про витік звіту, що містить дані, які нібито підтверджують це твердження. Але The Guardian зазначає, що стаття в Le Monde стосується даних, які російські гакери викрали з Європейської аґенції з лікарських засобів і опублікували в даркнеті. Вона не містить інформації про показники смертності. Сторінки ж на двох інших сайтах були видалені.
Блогерів просили розглядати питання «Чому великі засоби масової інформації це ігнорують» і «Чому деякі держави закуповують вакцину, шкідливу для здоров’я людей». Лист також містив прохання «поводитися так, як ніби у вас є пристрасть і інтерес до цієї теми» й уникати використання слів «реклама» або «спонсорований» в повідомленнях чи відео, тому що «матеріал повинен бути представлений як ваша особиста незалежна думка».
Одним із блогерів, хто отримав пропозицію, виявився француз Лео Ґрассет, який має приблизно 1,2 млн підписників. Він виклав скріншоти листування і додав, що заплатити блогерам за це обіцяли стільки, скільки попросять.
PR-аґенція Fazze тісно пов’язана з Російською Федерацією (РФ). Та в компанії заявляють, що вона є «маркетинговою платформою з впливу, яка поєднує блогерів і рекламодавців» і стверджує, що базується на 5 Percy Street у Лондоні, хоча насправді там не зареєстрована. Згідно з даними у соціальній мережі LinkedIn, керівництво Fazze приїхало з Москви і працювало в аґенції, яке заснував російський підприємець. Після скандалу Fazze закрила свій сайт і профіль в Instagram.
Своєю чергою, Марія Захарова, офіційна представниця Міністерства закордонних справ (РФ), заявила, що ряд країн ЄС критикує російські вакцини від коронавірусу, тим самим розв’язуючи «вакцинні війни». «Підтверджую все, про що ви говорите, тому що, як ви пам’ятаєте, країни ЄС, зокрема, Франція, заявили, що нібито РФ і Китай ведуть якусь вакцинну дипломатію, але не в хорошому сенсі слова, а в не дуже доброму, — мовила вона. — Якщо ці вакцинні війни ведуться, то проти нас. Це нескінченний потік брехні».
А тим часом Європейський Союз подав у Брюссельський суд позов на компанію AstraZeneca, вимагаючи негайно відвантажити обіцяні вакцини від Covid-19. Контракт AstraZeneca, підписаний із Європейською комісією (ЄК) від імені держав-членів унії, передбачав початкові 300 млн доз для всіх 27 країн із можливістю отримання ще 100 млн. Очікували, що всі ці дози доправлять упродовж 2021 року.
Протягом першого кварталу відправили тільки 30 млн були. З того часу поставки трохи збільшили, але, за даними ЄК, у другому кварталі компанія планує надати лише 70 млн доз, а обіцяли 180 млн.
Рафаель Джаффералі, юрист ЄК, повідомив суду, що тепер компанія розраховує постачати всі дози до кінця грудня, але додав, що із шестимісячною затримкою це явно провал. Його головний арґумент полягає в тому, що AstraZeneca для постачання до Євросоюзу мала використовувати виробничі майданчики в ЄС і Великій Британії. Правник запевнив, що 50 млн доз, які мали бути відвантажити в ЄС, відправили в треті країни, чим порушили контракт.
Він зазначив, що для постачання в ЄС компанія мала використовувати всі чотири заводи, перелічені в їхньому контракті. Юрист також звинуватив компанію в тому, що вона ввела в оману ЄК, надавши дані без чіткої ясності про затримку доставки. В ЄС наполягають на тому, що претензії до компанії стосуються тільки поставок, і не раз заявляли, що там немає проблем з безпекою або якістю самої вакцини.
Як повідомляв «Міст», Зміни до закону «Про лікарські засоби» навряд чи заохотять до щеплення в Україні.

Валентина Червоножка, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply