Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Як не пропустити утворення тромбів під час коронавірусу

Автор:

|

Травень 01, 2021

|

Рубрика:

Як не пропустити утворення тромбів під час коронавірусу

Люди часто помирають не від самої коронавірусної інфекції, а від спровокованих нею інфаркту чи інсульту. Щоб уникнути таких ускладнень, потрібно лікувати хронічні захворювання. Про це розповів Олександр Борківець, судинний хірург клініки судинної хірургії Національного військово-медичного центру Міністерства оборони України. «Важливо лікувати хронічні захворювання. Багато людей вважають, що таблетки — це зайве навантаження на організм. І препарат від тиску, який треба пити регулярно, приймають лише, коли його рівень підвищився. А гіпертонія, як і інші хронічні захворювання, на тлі коронавірусу може загостритися, призвівши до ускладнення», — зазначив він.
Також медик розповів, як зрозуміти, що в судинах утворюються тромби. «Якщо це відбувається в капілярах, на шкірі часто з’являється висип. Через судинний спазм підіймається тиск. А на підвищення температури капіляри можуть реагувати не лише розширенням, а й спазмом: шкіра бліда, а руки та ноги холодні», — пояснив він.
Лікар також назвав ознаки артеріального тромбозу — біль і відчуття холоду в ногах, оніміння, блідість шкіри. У такому разі людині потрібна негайна допомога. Якщо впродовж шести годин кровообіг не відновити, може виникнути незворотна ішемія нижніх кінцівок, гангрена та подальша ампутація. Під час венозного тромбозу в ногах з’являються набряки, болі та синюшність. «Артеріальний тромбоз часто виникає як ускладнення у пацієнтів із миготливою аритмією. Щоб попередити в шлуночках серця утворення тромбів (вони можуть «полетіти» в судини головного мозку або ніг), необхідно постійно приймати антикоагулянти. Особливо важливо це тим, хто хворіє на Covid-19. Порушення ритму, висока температура, під час якої частота скорочень збільшується, призводять до серцевої і дихальної недостатності», — застеріг медик.
Він наголошує, що у групі ризику є й пацієнти з варикозною хворобою, котрим загрожує флеботромбоз. «Вони, по-перше, хворіють, дотримуючись постільньного режиму, тобто стають малорухомими. А, по-друге, на тлі високої температури у них згущується кров — за рахунок малої кількості питва, хворі п’ють недостатньо рідини», — додав Олександр Борківець.
Як повідомляв «Міст», є сім ключових симптомів тромбу.

Оксана Руда, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply