Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Випадок захворювання правцем шокував керівника МОЗ

Автор:

|

Серпень 11, 2016

|

Рубрика:

Випадок захворювання правцем шокував керівника МОЗ
Уляна Супрун

Уляна Супрун

Реаніматологи зараз ретельно відстежують стан здоров’я маленької Надійки Савушкіної, котра захворіла правцем і тепер лежить у лікарні в Дніпрі. Медики зробили все, що могли, і тепер лише вичікують, щоб організм таки поборов недугу.
Випадок із дитиною шокував Уляну Супрун, новопризначеного очільника Міністерства охорони здоров’я України. Дві доби вона вникала в проблему і була приголомшена: купувати ліки у міністерстві нікому — посада керівника вже місяць вакантна, а четверо співробітників відділу, котрі б мусили контролювати та відповідати за закупівлі, перебувають у відпустці або на лікарняному. «Зараз у міністерстві ніхто не займається державними закупівлями», — констатувала вона.
Хронічне недофінансування й антивакцинальні кампанії, які час від часу спалахують у пресі, — основні причини критичної ситуації зі щепленнями. Так вважає Федір Лапій, головний дитячий імунолог Києва. На його думку, в Україні доцільно ввести відповідальність батьків за відмову від вакцинації. Так само мусять відповідати і лікарі, котрі відмовляють батьків робити дитині щеплення. Випадок із Надійкою — саме такий: її мама відмовилась від щеплень за порадою лікаря, твердить імунолог. «Якби лікар так вчинив за кордоном, то розглядалося б питання його професійної компетентності», — коментує посадовець.
Зараз у МОЗ звіряють, скільки вакцин і сироваток є в лікарнях держави й обіцяють вивісити на сайті інформацію про закуплені цьогоріч вакцини і в які реґіони вони вже надійшли. Також д-р Супрун ініціювала розгляд питання про дитячу вакцинацію на засіданні Ради безпеки й оборони України. На думку керівника МОЗ, теперішній стан справ загрожує національній безпеці держави.

Оксана Щербина, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply