Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Від якої хвороби врятують цитрусові

Автор:

|

Серпень 22, 2022

|

Рубрика:

Від якої хвороби врятують цитрусові

Результати дослідження, проведеного фахівцями з Університету Тохоку (Японію), продемонстрували, що апельсин, лимон, грейпфрут і лайм здатні знизити ймовірність розвитку деменції у людей похилого віку на 15 %. Чим можна пояснити такий лікувальний ефект?
Їстівні частини цитрусових фруктів містять велику кількість флавоноїдів. При цьому ряд експериментів на тваринах і на клітинах засвідчив, що ці речовини беруть участь у протизапальному й антиоксидантному процесі. У попередніх наукових працях йдеться, що це дозволяє зупинити руйнування клітин і відновити їх після деяких ушкоджень.
Під час недавнього дослідження вчені проаналізували дані когортного дослідження Ohsaki Cohort (2006). У ньому брали участь 13 373 жителів Японії, їхній вік становив 65 років і старші. Загалом науковці провели два опитування: 2006-го та 2012 року. Після цього всі відповіді добровольців поділили на три групи: ті, хто їсть цитрусові рідше двох разів на тиждень; ті, хто їсть цитрусові три-чотири рази на тиждень; ті, хто їсть цитрусові майже щодня.
З’ясувалося, що за регулярного вживання лимонів, апельсинів, лайму або грейпфрутів у людей похилого віку може знизитися ризик виникнення деменції. Однак для того, щоб зробити остаточний висновок про це, все ж потрібно врахувати більшу кількість факторів.
Як повідомляв «Міст», банани, вирощені під Львовом, смачніші.

About Author

Meest-Online