Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

В УКУ друкують частини для кровоспинних турнікетів

Автор:

|

Травень 19, 2022

|

Рубрика:

В УКУ друкують частини для кровоспинних турнікетів
Команда студентів-волонтерів УКУ

Гурт студентів факультету прикладних наук Українського католицького університету (УКУ) разом із викладачем Олегом Фаренюком друкують на 3D-принтерах факультету частини турнікетів для військових. Їм допомагають проєкт 3D Printing for Ukraine, керівник якого Якуб Камінський розробив дизайн, ІТ-компанія EdPro і місцеві школи, які надали ще кілька десятків принтерів для організації роботи.
Волонтерський центр університету допомагає з пошуком матеріалів, а Львівський оперний театр надав потужності для пошиву інших частин турнікетів.
За тестуванням турнікетів, що триває вже понад 60 днів, стежить комбат-медик Олег Кристиняк. Спершу вироби проходять тест на міцність — наскільки легко зламати пластикові частини руками. В абсолютній більшості випадків фурнітуру турнікетів, які надрукували студенти УКУ, зламати не вдавалося.
На другому етапі тестування волонтери визначають, чи зупиняє турнікет кровотік. Для цього вони проводять тести на ультразвуковому доплерографі. Він показує, що циркуляція крові зупиняється вже на другому оберті.
Третій етап — перевірка, чи не розтягується внутрішня стропа при триманні турнікета затягнутим впродовж двох годин. Для цього турнікет тестують за зразком сертифікації «Укрмедстандарту» з використанням п’ятилітрової пляшки з водою і манометра. За дві години тиск 0,5-0,6 бар зменшується менше, ніж на 0,1 бар, що є чудовим результатом.
Аби перевірити запас міцності, вироби тестували на навчаннях із домедичної підготовки від школи «Воїн самооборони». Дев’ять вироблених в УКУ турнікетів експерти тестували на людях із різним діаметром рук і ніг. Олег Кристиняк стежив, аби турнікети затягували так міцно, наче за реального поранення.
Волонтери проводять також й інші тести, зокрема, на межу руйнування за практичного застосування; на больові відчуття — негайно і після 20 хв. застосування; на переохолодження матеріалів та їхнє нагрівання тощо. Внутрішні тестування відбувалися багато сотень разів зі залученням десятків добровольців. В УКУ постійно дислокуються парамедики з різних країн світу, які також діляться порадами для покращення якості турнікетів.
Перші чотири партії турнікетів, до 50 шт. у кожній, вже передали воїнам на передову для польових випробувань, вони отримали схвальні відгуки та врятували кілька життів. Студенти-волонтери з УКУ мають на меті виготовляти 100 одиниць якісних турнікетів на день. Для допомоги шукають волонтерські організації у Європі, які б могли перейняти технологію і допомогли нарощувати масштаби виробництва. Верхня межа собівартості виробництва одного турнікету становить 5-7 USD, що у кілька разів менше за ціну якісного турнікету закордонного виробництва.
Як повідомляв «Міст», на війні загинув випускник УКУ.

Олександра Бодняк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply