Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

В Україну привезли ліки від ботулізму

Автор:

|

Липень 13, 2017

|

Рубрика:

В Україну привезли ліки від ботулізму

Уперше з 2014 року в Україні з’явилися сироватки від ботулізму. Про це повідомила Уляна Супрун, виконувач обов’язки Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України. Першу партію канадського антитоксину надала Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй. За словами Янтомаса Хімстри, директора Програми в Україні, це — найякісніші сироватки, вони лікують усі сім типів ботулізму і підходять як для дорослих, так для дітей. Цієї партії вистачить для 25 людей.
З початку року в Україні зафіксували вже 76 випадків захворювання на ботулізм, восьмеро людей померли. Станом на зараз, за словами д-ра Супрун, в Україні немає пацієнтів, ушпиталених із підозрою на ботулізм. «Ця поставка дозволить сформувати базовий запас, що буде використано для негайного лікування нових випадків», — зазначили в МОЗ. Вартість партії становить 2,5 млн грн, її Україні надали як гуманітарну допомогу. Ліки зберігатимуть на спецскладі МОЗ.
«Коли місяць тому до нас звернулася пані міністр, ми виявили, що неможливо швидко знайти ці ліки на ринку, оскільки держави зазвичай замовляють їх наперед», — зазначив п. Хімстра. За його словами, в країнах Європейського Союзу (ЄС) такої недуги немає, позаяк там люди дбають про чистоту харчів. «Це справа безпеки харчових продуктів. В Україні варто провести серйозну освіту населення», — додав посадовець.
Уляна Супрун каже, що найбільшим джерелом зараження ботулізмом в Україні є риба, в’ялена в домашніх умовах. Серед факторів ризику також перебувають солона риба та рибні консерви.
У червні ц. р. в Україні зросла кількість випадків захворювання на ботулізм. Сироватки від ботулізму — гострого токсико-інфекційного захворювання, яке зазвичай поширюється через забруднену їжу — в Україні бракувало впродовж тривалого часу.
У МОЗ пояснили, що 2014 року закінчилася дія сертифікату про її державну реєстрацію, а від заявника, який відповідає за ефективність, якість і безпеку лікарського засобу, документи для процедури перереєстрації не надходили. Відповідно до законодавства, ні міністерство, ні структурні підрозділи з питань охорони здоров’я не можуть закуповувати ліки, поки вони не будуть зареєстровані.
Єдиним легальним шляхом залишилася купівля препаратів через міжнародні організації. Аби у майбутньому проблем із сироваткою не виникало, її планують закуповувати за гроші з державних програм, а не місцевих бюджетів, як відбувається зараз. Це дозволить замовляти препарати за спрощеною процедурою.
У планах — закуповувати ліки з країн ЄС, а також Канади. В Україні також періодично виникає брак й інших препаратів, зокрема вакцини проти туберкульозу, а також сироватки проти отрути гадюки і павука каракурта.
Бі-бі-сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply