Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

В Україні вироблятимуть електронний антисептик

Автор:

|

Жовтень 23, 2020

|

Рубрика:

В Україні вироблятимуть електронний антисептик
Санітайзер IOON

В Україні готуються запустити серійне виробництво так званого електронного антисептика — санітайзера IOON, який на основі води та срібла вбиватиме 99 % усіх бактерій і вірусів. Пристрій розробили вчені з Харківського інституту мікробіології й імунології ім. Мечникова. Перші партії таких пристроїв почнуть випускати вже в листопаді ц. р.
«Вдалося домовитися з вітчизняними виробниками, проєкт буде суто українським. Пластикову частину робитиме одеський завод, а електроніка та кінцеве складання — під Черніговом. Виробництво невеликими партіями розпочнеться у листопаді. Перша партія буде від 100 до 500 штук — залежно від того, скільки отримаємо попередніх замовлень, які вже можна робити», — розповів Андрій Мануйлов, один із розробників і керівник проєкту IOON.
Вперше про портативний пристрій, який згодом назвали IOON, стало відомо в грудні 2019-го. Його технологія ґрунтується на цільовому синтезі тривалентного срібла AgO+, воно легко реагує з іншими зарядженими частинками. Тривалентний оксид срібла руйнує бактеріальну або вірусну оболонку, порушує обмін речовин та процеси поділу (розмноження) мікробів.
Беручись за розробку, науковці прагнули створити такий антисептик, який діяв би дуже швидко і потім просто зникав після розпилення, перетворюючись на воду, не був токсичним, убивав більшість бактерій і до якого бактерії не змогли б адаптуватися.
Запуску виробництва передувала тривала робота впродовж останнього року. Команда стартапу виграла ґрант у 25 тис. USD від Ukrainian Startup Found та отримала менторську підтримку від Polish-Ukrainian Startup Bridge і EO Business Incubator. «Експерти дуже високо оцінюють наш проєкт, бо потенціал саме у технології пристрою значний. Перший наш лабораторний пристрій був надрукований на 3D-принтері, а електроніку під нього ми робили самі. Тобто пристрій не мав потрібної стабільності, бо був зібраний вручну. Наприклад, після падіння міг більше не ввімкнутися. Виграний ґрант ми вклали в удосконалення нашого пристрою під серійне виробництво. Маємо і новий корпус, і електроніку, яку розробили інженери з українського представництва німецької компанії», — поінформував керівник проєкту IOON.
На сторінці проєкту в Facebook утворилася вже своєрідна фокус-група. Розробники цікавилися у потенційних покупців думкою і щодо зовнішнього вигляду, і щодо особливостей користування. «Приміром, люди цікавилися, як дізнатися, коли в картриджі закінчився ліміт і його треба замінити. Бо ж жодного запаху в рідини немає — то це ще санітайзер чи вже просто вода? Саме тому створили мобільний додаток із прив’язкою до пристрою», — розповів д-р Мануйлов.
На платформу Kickstarter (сайт фінансування творчих проєктів за схемою краудфандингу. — Ред.) розробники виходять із ціною 79 USD за один санітайзер. Для українського покупця ціну обіцяють нижчу, але наразі вона ще формується. Розробники повідомили, що на теперішній стадії пристрій тримає заряд три-чотири дні, якщо його використовувати від восьми до десяти разів на день.
Як повідомляв «Міст», антисептики виробляють навіть священники Православної церкви України.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply