Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

В Україні показали посібник, виданий коштом АУМФ

Автор:

|

Квітень 04, 2021

|

Рубрика:

В Україні показали посібник, виданий коштом АУМФ
На презентації

В Україні презентували посібник для лікарів «Легка черепно-мозкова травма. Реабілітаційний інструментарій», виданий коштом благодійної організації «Американсько-українська медична фундація» (АУМФ). Передача посібника, який використовують у Збройних силах США, відбулася під час телемарафону. У заході взяли участь представники АУМФ та представники посольств країн-членів НАТО в Києві, представники Міністерств оборони, Міністерства внутрішніх справ та Міністерства у справах ветеранів України.
У США посібник побачив світ 2015 року. Перекласти його українською дозволив Інститут Борден, що входить до штабу головного хірурга американської армії. Вадим Свириденко, Уповноважений президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, зауважив, що це видання присвятили «полеглим українським героям, а також чоловікам і жінкам, котрі несуть військову службу, захищаючи спокійне життя співгромадян».
Також він висловив подяку українцям за кордоном, котрі об’єднали величезні зусилля, аби цей важливий для України інтелектуальний інструментарій був перекладений українською, надрукований і переданий безплатно у користування українським шпиталям і центрам реабілітації ветеранів російсько-української війни.
Наталія Шульга представниця АУМФ в Україні, розповіла, що посібник використовують у Збройних силах США, які мають досвід лікування бойових травм, набутий у чотирьох війнах — у Кореї, В’єтнамі, Афганістані й Іраку. І цей досвід є неоціненним, адже він — практичний. Вона додала, що книгу можна отримати безплатно, зареєструвавшись на сайті.
За словами п. Шульги, місія фундації зосереджена на перекладі найкращих медичних книг американського походження для української медицини. АУМФ уже видала 23 такі книжки. Перша з них — «Невідкладна військова хірургія» — вийшла 2015-го. Також організація допомагає українським лікарям стажуватися у США, проводить вебінари та лекції щодо медицини. Американсько-українська медична фундація є громадською благодійною організацією, яка об’єднує українців у США. Заснована у травні 1996 року у штаті Мічиґан.
Як повідомляв «Міст», львівська лікарня отримала надсучасного робота-хірурга.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply