Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

В Україні дозволили ліки з канабісу

Автор:

|

Квітень 24, 2021

|

Рубрика:

В Україні дозволили ліки з канабісу
Канабіс на плантації

Український уряд вилучив зі списку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів деякі препарати на основі канабісу. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України (КМУ), для речовини ізолят канабідіол заходи державного контролю не встановлюють, обіг психотропних речовин «дронабінол», «набілон» і «набіксімолс» допускають лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва таких лікарських засобів. Зміни дозволять створити механізми використання в медичній практиці лікарських засобів, що містять канабіноїди, забезпечивши їхнє призначення та застосування відповідно до законодавства України заходами контролю їхнього обігу.
Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України, заявив, що медичні препарати, які містять фармацевтичні канабіноїди, зменшують болі для важкохворих. Ідеться про онкохворих і паліативних хворих, дітей із епілепсією, пацієнтів із депресією і тривожними станами, військових із посттравматичним синдромом, осіб із хворобами Альцгеймера, Паркінсона, розсіяним склерозом і псоріазом. За словами д-ра Ляшка, в Україні тепер дозволили використовувати більше десяти торгових назв лікарських засобів, що містять фармацевтичні канабіноїди або похідні тетрагідроканабінолу. У т. ч. дозволені до застосування в країнах, регуляторні органи яких керуються високими стандартами якості.
В розробці проєкту про дозвіл використання в медичних цілях препаратів на основі канабісу брали участь
й українські правоохоронці. «При розробці цієї ініціативи з метою можливості отримання пацієнтами доступу до лікарських засобів з вмістом похідних речовин канабісу була передбачена можливість використання речовин «набілон» і «набіксімолс» як у складі імпортних лікарських засобів, так і для використання у виробництві відповідних вітчизняних медичних препаратів. Водночас також передбачена мінімізація ризиків використання цих речовин наркозлочинців у незаконному обігу наркотиків», — йдеться в повідомленні пресслужби Національної поліції України. там додали, що згідно з постановою КМУ, обіг психотропних речовин «дронабінол», «набілон» (синтетичний канабіноїд, що імітує дію особливо небезпечної речовини тетрагідроканнабінолу, ТГК) і «набіксімолс» (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК і канабідіолу) допускають лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виготовлення лікарських засобів.
Як повідомляв «Міст», ООН вилучила канабіс зі списку небезпечних наркотиків.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply