Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Уламок ракети спровокував інфаркт мозку

Автор:

|

Грудень 20, 2022

|

Рубрика:

Уламок ракети спровокував інфаркт мозку
Михайло з бабусею і молодшим братом

За життя Михайла Баєва з Бахмуту львівські лікарі боролися три місяці. Уламок ракети, що розірвалася на подвір’ї, потрапив у голову 12-річної дитини та спровокував інфаркт мозку. Михайло разом із батьком перебували на подвір’ї, коли до них прилетіла ракета. Десятки уламків пошматували тіло дитини й ударна хвиля відкинула його у будинок. Батько отримав смертельні поранення.
Михайла доправили до місцевої лікарні. У нього були десятки уламків на обличчі та шиї, пошкоджена сонна артерія й інфаркт головного мозку. Хлопчика терміново евакуювали до Дніпра. Тамтешнім лікарям вдалося відновити кровопостачання мозку, стабілізувати стан дитини і тоді евакуаційним потягом хлопця відправили до Львова, в Національний реабілітаційний центр «Незламні». Там боротьбу за його життя розпочала команда центру дитячої нейрохірургії.
Стан підлітка був украй важким. Через ушкодження сонної артерії він не міг ковтати, розмовляти, ходити. Комп’ютерна томографія показала, що у мозку дитини ще є два уламки — у ділянці позаду очей та тім’яній, що поруч із життєво важливими магістральними судинами.
Нейрохірург Михайло Ловга, завідувач відділенням, проаналізував ситуацію, і дійшов висновку, що видаляти їх надто небезпечно. Якщо пошкодити магістральну судину, буде сильна кровотеча, дитина може померти. Тому хлопчика лікують медикаментозно. З ним також працюють фізичний терапевт і логопед. За кілька тижнів Михайло почав балакати, рухати ногами і навіть зробив самостійно перші кроки. Паралельно медики лікували й осколкові поранення та опіки. Аби закрити дефекти від ран, йому зробили кілька операцій.
Після трьох місяців лікування Михайло з бабусею та молодшим братом, який із опіками також перебував у лікарні, їдуть до Дніпра, де тепер мешкатимуть. Михайло виходить з лікарні своїми ногами, нарешті повертається до повноцінного життя. І хоч у його голові назавжди залишаться два уламки, лікарі впевнені: нашкодити йому вони не зможуть.
Як повідомляв «Міст», жіночий інфаркт відрізняється від чоловічого.

Олександра Баландюх, Zaxid.net

About Author

Meest-Online