Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Українці отримуватимуть ліки безкоштовно

Автор:

|

Січень 26, 2017

|

Рубрика:

Українці отримуватимуть ліки безкоштовно

Уляна Супрун

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України оголосило про початок обговорення Національного переліку основних лікарських засобів, препарати з якого на госпітальному етапі пацієнти отримуватимуть безкоштовно. Як заявила Уляна Супрун, виконувач обов’язки міністра охорони здоров’я, цей перелік визначає життєво важливі препарати, яких потребують пацієнти й які є частиною національної політики з лікарських засобів.
Також чиновниця наголосила, що на госпітальному етапі ліки з Національного переліку пацієнти отримуватимуть безкоштовно, а на амбулаторному препарати будуть включені в програму реімбурсації. За необхідності препарати, які не потраплять до переліку, будуть закуповуватися за державні кошти, зекономлені після закупівель ліків із Національного переліку.
Після затвердження переліку МОЗ почне приймати від виробників ліків та організацій пацієнтів заявки для постійного перегляду цього реєстру. Водночас, Роман Ілик, заступник міністра, котрий займається складанням реєстру, зазначив, що в чинному національному переліку є понад 1 тис. найменувань лікарських засобів, а в новому їх — 345. За його словами, 265 з них — основні лікарські засоби, які будуть використовуватися для лікування хворих, а ще 100 — призначені для лікування специфічних захворювань.
«У списку з 1 тис. препаратів, які закуповуються за рахунок держбюджету, є так звані екзотичні ліки, що містять кров тварин, плавники акули, в складі таких препаратів немає діючої речовини, вони не мають міжнародної непатентованої назви. Ми не можемо собі дозволити закупівлю таких ліків, це занадто дорого, і з боку держави є марнотратством», — заявив п. Ілик.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply