Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Українці отримали ґрант на вакцину проти коронавірусу

Автор:

|

Вересень 29, 2020

|

Рубрика:

Українці отримали ґрант на вакцину проти коронавірусу
Костянтин Дмитрук
Андрій Сибірний

Андрій Сибірний, директор Інституту біології клітини Національної академії України, та Костянтин Дмитрук, його заступник, виграли ґранти на розробку нового антибіотика та вакцини від коронавірусу. Про це повідомив Максим Козицький, голова Львівської обласної державної адміністрації.
Ці науковці подали свої проєкти на конкурс Національного фонду досліджень України і дізналися про перемогу. Костянтин Дмитрук отримає 5,1 млн грн на розробку нового антибіотика. «В контексті боротьби з коронавірусом важливим питанням також є застосування антибіотиків, адже відомо, що при підозрі на Covid-19 призначають кілька типів антибіотиків, аби запобігти розвитку супутніх бактерійних інфекцій. Не зважаючи на успіхи у використанні антибіотиків, при їхньому тривалому використанні бактерії знаходять механізми захисту, набуваючи резистентності. Відбувається постійна «гонитва озброєнь» між бактеріями та протимікробними препаратами, у якій люди мають бути на крок попереду», — зазначив він.
Андрій Сибірний отримає 10 млн грн на розробку вакцини від SARS-CoV-2. Він сподівається, що уже за пів року він з колегами отримає дріжджові продуценти вірусних білків, а тоді їх випробовуватимуть на тваринах. «У світі багато країн працюють над створенням вакцини від Covid-19. Існує так званий феномен антитілозалежного посилення інфекції, що полягає в посиленні інфекційного процесу у присутності антитіл, специфічних до білка «SARS-CoV-2. Ми врахували цей досвід у своїй роботі і для отримання антитіл маємо намір використовувати різні частини білка «корони» для уникнення зазначеного феномену. Напрацьовувати фрагменти вірусних білків будемо на дріжджах, адже це швидше і дешевше, ніж на тваринних клітинах», — повідомив він.
Як повідомляв «Міст», Антоніу Гутереш, генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй, заявив, що коронавірус вийшов з-під контролю.

Софія Лазуркевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply