Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Українці навчилися вирощувати серцевий клапан із тканин пацієнта

Автор:

|

Жовтень 31, 2018

|

Рубрика:

Українці навчилися вирощувати серцевий клапан із тканин пацієнта

У Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії, де оперують і дорослих, розробили унікальну методику операцій на серці. Українські медики навчилися вирощувати серцевий клапан із власних тканин.
Дмитру — 27 років і мрія його життя опинилася під загрозою після чергового медогляду. «У мене дві стінки клапану, можна сказати, прим’яті. Клапан не замикається повністю», — пояснив парубок. Проблеми із серцем у нього, ймовірно, з’явилися після грипу. «Я тоді нічого не помічав, а зараз уже, за певний час, розумію, що були зміни», — розповів юнак. Йому було необхідно замінити клапан, але штучний він не погодився через мрію —про море довелося б забути. «Я б не зміг бути моряком, бо всі ці операції призводять до інвалідності третього ступеню», — пояснив він.
Серце чоловіка «відремонтували» з його власних тканин — стулки клапана зробили з тканини мішечка його ж серця. «Як би ми гарно не робили інженерію, але клапан або штучний, або інородний, має своє життя. Зараз у нас відчиняються двері до цілком нового революційного підходу, щоб вирощувати стулки такі, як природа нам наділила. Ми підписали договір на клінічні випробування з вирощування не лише тканин, але і органів», — пояснив Ілля Ємець, директор державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України».
Революція українських кардіологів зацікавила колег із Німеччини, українських медиків стали запрошувати до університетської клініки Любека прооперувати німецьких пацієнтів. Ті були не проти. «Сказали їм, що цей метод ми використовували не надто часто і що нам допомагатиме лікар, котрий дуже добре в цьому тямить, і пацієнти радо погоджувалися. Треба сказати, що всі операції пройшли дуже добре», — констатували німці Тепер український кардіолог терпляче демонструє метод у лабораторії та використовує при цьому власні, розроблені в Центрі інструменти, що значно здешевлює операцію.
Як працюють українські прилади, німці вивчали кілька днів у лабораторних умовах. Роботу серця стимулював прилад, який фіксував усі потрібні параметри. Результатами німці задоволені й уже планують поїздку до Києва, щоб українські розробки подовжували життя й німецьким пацієнтам. «Власні тканини завжди приживаються. Вони не потребують медикаментів», — пояснив Сергій Варбанець.
Тим часом Дмитро думками — вже на морі. «До Нового року я ще на реабілітації, а після цього я — офіційно здорова людина», — радіє він.

Наталя Фібріг, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply