Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Українських медиків перетворили на камікадзе

Автор:

|

Квітень 27, 2020

|

Рубрика:

Українських медиків перетворили на камікадзе

Україна зараз зайняла перше місце в світі щодо захворюваності медиків. Український уряд не потурбувався завчасу про убезпечення від коронавірусної інфекції лікарів. Ба більше, буквально впритул до оголошення карантину торгував антисептиками, захисними костюмами та масками за кордон. Тож не дивно, що найбільше хворих на Covid-19 в Україні виявилося серед медиків — 1 676 осіб.

Зачиняють лікарні
Тепер не приймає нових пацієнтів Київська міська лікарня № 6. Причина — коронавірус підхопили 15 медичних працівників закладу. Про це повідомив Віталій Кличко, міський голова української столиці. «Більшість із них лікуються вдома», — уточнив він. Загалом у стаціонарах київських лікарень від коронавірусу лікують 19 лікарів, ще 179 перебувають на самоізоляції. Зокрема, це працівники відділень, де лікувалися пацієнти з пневмоніями, у яких потім діагностували коронавірус.
Через епідемію коронавірусу тимчасово закрили пологовий будинок Калуської центральної районної лікарні
В Івано-Франківській області. Ірина Кобельська, виконувачка обов’язки директора Департаменту охорони здоров?я Івано-Франківської обласної державної адміністрації, поінформувала, що вірус підтвердили у десятьох медичних сестер, одного анестезіолога і трьох акушерів-гінекологів.
Не працює також і терапевтичне відділення Корецької районної лікарні на Рівненщині, яке обслуговувало 8 тис. пацієнтів. «Щомісяця треба п’ять-сім крапельниць прийняти і куди їхати зараз. Це так про спеціалістів дбають?» — обурюються місцеві мешканці.
У містечку Почаїв на Тернопільщині на обсервацію помістили одразу 27 медиків місцевої лікарні, яку довелося зачинити. Недугу діагностували в чотирьох медсестер. Почаївська лікарня замкнена разом із персоналом усередині. Першими злягли санітарки, бо геть не мали засобів індивідуального захисту. Іще у березні у них не було навіть масок. Про це розповіла Тетяна Демчук, котра працює в рентгенкабінеті. «Нам видавали по чотири маски на пів місяця. Потім дали тридцять масок на два тижні. Халати одноразові ми купили за свої кошти в аптеці», — ділиться вона.
А от Монастириський район Тернопільської області взагалі став центром поширення інфекції в реґіоні, кількість хворих зростає щодня. Місцева районна лікарня переповнена. Коли там уперше зафіксували Covid-19, не вистачало навіть масок. У лікарні не було інфекційного відділення. Першою захворіла медсестра приймального відділення. Її ушпиталили до цієї ж лікарні з важкою пневмонією і лише через півтора тижні у неї діагностували Covid-19.

Усе так не буде
Більше пощастило двадцятьом українським медикам, котрі допомагали лікувати хворих на Covid-19 в Італії. Всі вони повернулися здорові, але мають ще відбути обсервацію. Про це повідомив Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України. «Вони проходять обсервацію в одному зі санаторіїв під Києвом», — уточнив він.
Лікарі боролися за життя та здоров’я італійців у двох містах. «Той досвід, який привезли і про який широкому загалу можуть розповісти після виходу з обсервації, дуже дорогий для нас. Ми вже мали можливість з ними поспілкуватися засобами телефонного зв’язку, — зазначив чиновник. За його словами, цікавими для України є італійські підходи до лікування, поводження з хворими різного ступеня тяжкості, організація маршрутів медиків і заходи карантину в Італії.

Захисна капсула

Свою чергою, команда інженерів кременчуцького підприємства «Креатив-Агромаш», яке займається монтажем сталевих силосів, резервуарів та елеваторного обладнання, виготовила першу герметичну капсулу для транспортування пацієнтів із коронавірусом. 23 квітня у Полтавському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф протестували вже четверту модель такої капсули. Розробники впевнені, що транспортний ізолятор дозволить захистити від інфікування лікарів, котрі контактуватимуть із потенційними хворими. «Зважаючи на ситуацію в Україні, ми вирішили якось долучитися до боротьби з коронавірусною інфекцією. Довго вивчали, які прилади можемо виготовити. Думали робити й концентратори, й апарати для штучної вентиляції легень. Але наразі це неможливо. Для цього потрібно багато часу. Немає потрібних комплектуючих, адже велику частину їх виготовляють за кордоном. Ми вивчили досвід європейських лікарів», — розповів Юрій Андрієвський. директор «Креатив-агромаш».
Подібну капсулу не змогли придбати для вивчення, адже вона дорого коштує, тому вирішили доручити це завдання конструкторському бюро організації. Розробники шукали інформацію у відкритих джерелах, після чого зайнялися проєктуванням. У процесі виготовлення капсули підприємці консультувалися з медиками, а після першого тестування експериментального взірця виробник виправив виявлені недоліки.
Бокс-ізолятор важить 16 кг, він герметичний, обладнаний приладами для подачі кисню, компресором, фільтрами для знезараження повітря, має вмонтовані рукавиці-манжети, щоб лікарі могли проводити певні маніпуляції без контакту з хворим. Він багаторазовий, добре дезінфікується.
Юрій Андрієвський зазначив, що головна відмінність української капсули — вартість. Вона буде дешевшою за подібні іноземні аналоги та коштуватиме близько 35 тис. грн, у той час, як європейський аналог коштує 10-15 тис. EUR, а китайський — 2-4 тис. USD.
Лікарі також сподіваються, що капсула допоможе їм убезпечитися під час огляду і транспортування хворих. «Якщо у хворого буде підозра на Covid-19 чи інші небезпечні інфекції, будемо обстежувати його на місці у квартирі та вирішувати питання про шпиталізацію. Якщо це буде необхідно, ми візьмемо капсулу, помістимо хворого туди, виконаємо різні маніпуляції. Завдяки вмонтованим рукавицям можемо забезпечити прохідність дихальних шляхів чи венозний доступ, безпосередньо не торкаючись хворого», — радіє Андрій Марієч, лікар виїзної бригади екстреної медичної допомоги.
Сертифікація такого транспортного ізолятора не потребує великих затрат у часі, оскільки не має електроніки, а його складові (тканина, фільтри, компресор тощо) вже сертифіковані. «Нам пояснили, що потрібно провести клінічні дослідження, підготувати документацію відповідно до державних стандартів, розробити інструкцію з експлуатації, технічний паспорт, етикетку, декларацію відповідності та правила користування. Це зараз і робимо, сподіваємося завершити вже незабаром», — поділився планами на найближче майбутнє розробник капсули. Підприємство може виготовляти до десяти таких капсул на добу, проте після сертифікації ця кількість може зрости до ста.

Наживаються на лихові
Не бракує й тих, хто прагне нагріти руки на пандемії. Так, Міністерство охорони здоров’я України вирішило закуповує костюми біозахисту для лікарів, але за завищеними цінами. За словами Інни Іваненко, виконавчої директорки благодійного фонду «Пацієнти України», державне підприємство «Медичні закупівлі України» (МЗУ) придбало костюми біозахисту, суттєво знизивши на них ціну. Водночас Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) оголосило аналогічний тендер. «МОЗ змінило вимоги до костюмів біозахисту і не дало МЗУ можливості здійснювати закупівлі», — обурилася активістка.
Відтак МОЗ хоче перевитратити 40 % бюджетних коштів за рахунок резервного бюджету для боротьби з Covid-19, на які можна було додатково закупити 50 тис. захисних костюмів для медиків. За словами п. Іваненко, волонтери купують для українських лікарів костюми приблизно за 200 грн, медичні заклади в реґіонах — по 200-300 грн, МЗУ планувало закупити костюми по 245 грн, а от МОЗ має намір закупити костюми по 500 грн!
Активістка зазначила, що виробник костюмів біозахисту, які закупили «Медичні закупівлі України», вже виготовив частину цих костюмів і був готовий їх відвантажити. Вона додала, що ці костюми мали всі необхідні документи та повністю відповідали вимогам, які до початку тендеру надіслало МОЗ.
Олена Щербан, членкиня правління Центру протидії корупції, вважає, що в МОЗ повертаються тендерні схеми часів Раїси Богатирьової, соратниці Віктора Януковича. «Якби МОЗ хотіло захистити лікарів, воно забезпечило б закупівлі медикам захисних костюмів два місяці тому, а не проводило зараз самостійні тендери», — сказала вона.
Що ж, зловживання у теперішній українські владі вже стали системними. Інакше, ніж злочином проти свого народу це не назвеш.

Євген Клен

До слова
Зараз виявили ще й нові способи поширення коронавірусної інфекції. Зокрема, у ресторані китайського Гуанчжоу дев’ять осіб заразилися Covid-19 через кондиціонер. Вчені вважають, що після зняття карантину з цією проблемою зіткнуться багато ресторанів. Вони звертають увагу на те, що будь-яка вечеря поза домом тепер може збільшити ризик захворювання. Чим довше людина перебуває в передбачуваній зараженій зоні, тим більше частинок вірусу вона може вдихнути. «Додаткові ризики створює неможливість носити захисну маску під час їжі», — нагадали науковці.

Гоп-ля

У двох китайських медиків, котрі були інфіковані Covid-19, у результаті зараження виникли проблеми з гормонами та потемніла шкіра. Лікарі Ю Фан і Ху Вейфенґ занедужали в січні ц. р., коли працювали в Центральній лікарні Уханя. До зміни кольору шкіри призвело ушкодження печінки, що стало причиною гормонального дисбалансу. Обидва чоловіки перебували в критичному стані. Їхній лікар вважає, що відреагувати подібним чином організми пацієнтів могли і на прийом певних медичних препаратів. Фахівці вважають, що після поліпшення функції печінки колір шкіри у хворих повернеться до норми.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply