Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Україні допоможуть отримати вакцину

Автор:

|

Січень 01, 2021

|

Рубрика:

Україні допоможуть отримати вакцину
Вакцина — не панацея

Польська влада передасть Україні надлишки своїх вакцин від коронавірусу, якщо вони будуть. Про це заявив Міхал Дворчик, глава канцелярії прем’єр-міністра Республіка Польща (РП) й урядовий уповноважений із питань реалізації Національної програми щеплень. «Ми задекларували, що якщо будемо мати надлишок вакцини, то будемо розглядати можливість її передачі третім країнам, зокрема, Україні», — повідомив він.
Напередодні Микола Точицький, глава представництва України в Європейському Союзі (ЄС) повідомив, що Україна веде перемовини з РП, яка може стати посередником в отриманні вакцини проти Covid-19 від ЄС.
Крім цього, прискорити процес отримання вакцини від корона вірусу допомогти Україні готова й Франція. Про це поінформував Володимир Зеленський. Він зазначив, що обговорив це питання зі своїм французьким колегою Еммануелем Макроном. Готовність Франції глава української держави назвав жестом справжньої дружби. «Спасибі Макрону за готовність допомогти з прискоренням надання вакцини проти Covid-19. Це жест справжньої дружби. Ціную підтримку Францією суверенітету і територіальної цілісності України і наших мирних ініціатив», — зазначив він.
Ігор Кузін, керівник Центру громадського здоров’я, прогнозує, що Україна, швидше за все, отримає вакцини від компанії Astra Zeneka. Він нагадав, що ефективність цієї вакцини оцінюють у 70 %, тоді як Pfizer/BioNTech — 95 %, а Moderna — 94 %. Але дві останні необхідно зберігати за температури мінус 60-80 градусів за Цельсієм, тоді як Astra Zeneka — від +2 до +8. «Також на останній фазі клінічних досліджень зараз перебувають дуже багато вакцин. Яку вакцину отримаємо ми, залежати від того, в які часові рамки відбуватиметься виробництво цієї вакцини. Pfizer наміряється випустити 50 млн доз вакцин до кінця 2020 року, Moderna — 20 млн доз, а Astra Zeneka — 100 млн доз. Коли ми висилали запит до COVAX, то враховували умови зберігання, які можемо собі дозволити, тому, з огляду на виробничі потужності, є надія, що ми отримаємо вакцину від Astra Zeneka. Але точну відповідь на те, вакцина якого виробника потрапить в Україну за програмою COVAX, зможемо отримати лише в січні 2021 року», — заявив а. Кузін.
Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України, заявив, що вдасться додатково отримати 8 млн доз безкоштовної вакцини від коронавірусу в рамках ініціативи COVAX. Цього має вистачити на 20 % від усього населення. «Ми продовжуємо з ними перемовини для того, щоб збільшити цю кількість доз. Все залежатиме від загальної вартості вакцин, які потрапляють у портфель COVAX. Існує потенційна можливість, що Україні за цим механізмом дадуть і 16 млн доз — ми про це домовляємося, але наразі гарантій немає. 8 млн — стовідсоткова гарантія, 16 млн — це потенційна можливість», — пояснив він і додав, що Україні необхідні 40 млн доз вакцини від коронавірусу, щоб зробити щеплення 23 млн громадян відповідно до плану вакцинації. «Нам потрібно охопити 23 млн населення. Розпочинаємо вже підготовку самих кабінетів щеплення і мобільних бригад. Так у нас прописано до першого кварталу 2022-го — за цей період ми готові і зможемо за допомогою спроможностей наших медичних працівників і логістичних потужностей охопити щепленнями 23 млн населення», — зазначив д-р Ляшко.
Як повідомляв «Міст», Україна попросила поділитися вакцинами Канаду.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply