Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Україна й ЄС підписали угоду про співпрацю у медичній галузі

Автор:

|

Серпень 01, 2022

|

Рубрика:

Україна й ЄС підписали угоду про співпрацю у медичній галузі
Стелла Кіріакідес і Віктор Ляшко

У Львові уклали угоду між Україною й Європейським Союзом (ЄС) про співпрацю в медичній галузі. Документ про учать у програмі EU4 Health підписали в одній із лікарень Першого медичного об’єднання Стелла Кіріакідес, єврокомісарка з питань охорони здоров’я ЄС, і Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.
За словами п. Кіріакідес, підписання цієї угоди дозволить Україні отримувати додаткове медичне фінансування від країн ЄС, а міністр охорони здоров’я України зможе напряму звертатися до міністрів країн Євросоюзу. «Маємо історичну подію. Ця угода дозволяє системі охорони здоров’я інтегруватись у європейський простір. Ми своєю працею, своєю відданістю показали, що ми є європейцями, що в нас цінності європейські. Європа показала, що вважає нас своєю родиною», — заявив л-р Ляшко.
Одним із важливих пунктів документа є пошук партнерів для будівництва реабілітаційного центру за проєктом «Незламні» у Львові. Національний центр надаватиме належну медичну допомогу всім українцям, які постраждали внаслідок військових дій РФ. «Це суттєвий крок до здійснення нашої мети — будівництва реабілітаційного центру у Львові», — додав Андрій Садовий, мер міста.
Зазначимо, що загальний бюджет програми EU4 Health на 2021-2027 рр. становить 5,3 млрд EUR. Отримувати фінансування на проєкти покращення охорони здоров’я зможуть органи державної влади, неурядові організації, малий і середній бізнес на рівних умовах, як і їхні колеги з країн-членів ЄС, Норвегії й Ісландії.
Як повідомляв «Міст», Міністерство охорони здоров’я України через війну відмовилося від закупівлі вакцин проти коронавірусу на користь придбання товарів для медичних потреб воєнного часу.

Вікторія Ейсмунт, Zaxid.net

About Author

Meest-Online