Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Учені знайшли «смертельний» фрукт

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

Учені знайшли «смертельний» фрукт

Канадські фахівці попереджають про серйозні проблеми зі здоров’ям при прийомі деяких лікарських препаратів у поєднанні з грейпфрутом. Раніше вже повідомлялося про небезпеку взаємодії низки засобів із цитрусовими (виникають побічні ефекти). За чотири останніх роки кількість таких медикаментів збільшилася, і зараз вона досягає 85 найменувань, включаючи статини, антибіотики, антидепресанти, ліки для лікування раку й серцевих захворювань, а також препарати, які використовуються пацієнтами після операції з трансплантації органів.

За словами науковців, грейпфрут може посилити дію ліків, що потенційно призводить до передозування, або ослабити їхню дію, що підвищує ризик отримання хворим неприпустимо маленької дози. А це, своєю чергою, може призвести до раптової смерті, гострої ниркової недостатності, порушення дихання чи шлунково-кишкової кровотечі.
Девід Бейлі з Інституту Лоусона з дослідження проблем здоров’я в Канаді заявив про необхідність внесення відмітки на інструкції до ліків про взаємодію з грейпфрутом, оскільки багато лікарів і пацієнтів не знає про небезпеку поєднання цитрусових і ліків.
«Чимало ліків, які взаємодіють із грейпфрутом і активно призначаються, є необхідними для лікування поширених захворювань. При цьому не можна не відзначити того факту, що ймовірність виникнення неприємних наслідків зростає, оскільки в період 2008-2012 рр. число несумісних із грейпфрутом медикаментів суттєво збільшилося», — констатує д-р Бейлі.
Як пояснюють експерти, у всьому винні речовини, які містяться в грейпфрутах, — фуранокумаріни, що впливають на ензими в шлунково-кишковому тракті, загрожуючи збільшенням дозування препарату. Фахівці зазначають, що фуранокумаріни залишаються в організмі протягом кількох годин після вживання фрукта, і під час лікування рекомендують виключити його з раціону.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply