Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Учені здійснили прорив у лікуванні паралічу

Автор:

|

Грудень 02, 2022

|

Рубрика:

Учені здійснили прорив у лікуванні паралічу

Дев’ятеро людей із паралічем знову змогли ходити завдяки новій методиці — поєднання електростимуляції й інтенсивної фізіотерапії. Завдяки дослідам над мишами, науковці зі швейцарської дослідницької групи NeuroRestore визначили точні групи нервових клітин, які потрібно стимулювати. Усі учасники дослідження страждали від сильного або повного паралічу внаслідок пошкодження спинного мозку, але відразу помітили покращення впродовж п’яти місяців.
Нервові клітини, які відповідають за ходу, розташовані у відділі спинного мозку, що проходить через нижню частину спини. Травми спинного мозку можуть урвати ланцюг сигналів від головного мозку, заважаючи ходити, навіть якщо саме ці специфічні поперекові нейрони й неушкоджені. Ці «нейрони ходи» не можуть отримувати сигнали і фактично стають нефункціональними, що може призвести до постійного паралічу ніг.
Попередні дослідження засвідчили, що електрична стимуляція спинного мозку може лікувати такий параліч, але було незрозуміло, як саме.
Нейробіологиня Клаудія Кате зі Швейцарського федерального технологічного інституту Лозанни й її колеги випробували технологію під назвою епідуральна електрична стимуляція. Спершу науковці проводили досліди за участі тварин, а потім методику випробували на дев’ятьох добровольцях.
Спинний мозок стимулювали хірургічно імплантованим нейромедіатором. Тим часом пацієнти також пройшли процес інтенсивної нейрореабілітації, який передбачав роботизовану систему підтримки, що допомагала їм під час руху в різних напрямках.
Пацієнти проходили стимуляцію та реабілітацію чотири-п’ять разів на тиждень упродовж п’яти місяців. На диво, всі учасники дослідження змогли ступити кроки за допомогою ходунків. У пацієнтів, які одужали, зафіксували зниження нейронної активності в поперековому відділі спинного мозку під час ходи. Команда вчених пов’язує це з тим, що активність концентрується навколо певних нейронів, необхідних для ходи.
Щоб дійти таких висновків, д-р Кейт і команда змоделювали цей процес у мишей, використавши комбінацію секвенування РНК і просторової транскриптоміки. Вони ідентифікували підгрупу раніше невідомих нейронів під назвою SCVsx2::Hoxa10, які можуть активізуватися для одужання після травми.
Ці нейрони не потрібні здоровим тваринам для пересування, але необхідні для відновлення після травми хребта — адже після руйнації цих нейронів миші не змогли одужати. Нейрони SCVsx2::Hoxa10 здатні перетворювати інформацію зі стовбура мозку на команди, а потім пересилати їх до нейронів, які відповідають за ходу.
Це лише один із компонентів дуже складного ланцюжка клітинок для обміну повідомленнями й отримання їх, тому ще багато чого потрібно дослідити. «Експерименти підтвердили, що участь нейронів SCVsx2::Hoxa10 є фундаментальною вимогою для відновлення ходьби після паралічу», — запевняють дослідники. Це відкриття може розширити можливості лікування та забезпечити кращу якість життя для людей із травмами спинного мозку.
Як повідомляв «Міст», дівчина вперше встала з інвалідного візка у 16 років.

Олена Барсукова, УП

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply