Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Учені запропонували спосіб блокувати SARS-CoV-2 без ліків

Автор:

|

Липень 04, 2020

|

Рубрика:

Учені запропонували спосіб блокувати SARS-CoV-2 без ліків

Група вчених зі США розробила приманку у вигляді наноспонжів, які працюють, як губка. Вони поглинають хвороботворні мікроби та токсини для попередження неприємних для організму наслідків. Наноспонжі оснащені мембраною, яка вкрита тими ж рецепторами, що й імітовані клітини організму людини. В результаті SARS-CoV-2 сприймає їх як свою мету та поєднується з ними.
«Так відбувається лікування: вірус втрачає свою єдину мету — здатність до реплікації і в результаті стає безпечним. Надалі вірусні «відходи» можуть виводитися з організму природним чином», — йдеться в дослідженні науковців.
Ефективність наноспонжів тестували на клітинах легенів. За словами розробників нового методу лікування, SARS-CoV-2 у цьому випадку втрачав 93 % своїх властивостей. «На відміну від ліків, наноспонжі можна використати для лікування широкого спектру вірусних захворювань», — прокоментувала Анна Хонко, співавторка дослідження.
Автори ідеї заявляють, що підхід буде працювати проти будь-якого нового коронавірусу й інших респіраторних вірусів. Крім цього, як запевняють дослідники, наноспанжі працюватимуть навіть за умови мутації вірусу. «Не думаю, що це ж можна сказати про вакцини або ліки, які розробляють зараз», — додав учений Лянфан Чжан. Щорічні мутації вірусу зажадають нових досліджень і нового складу вакцини, як це відбувається, приміром, із вірусом грипу.
Як повідомляв «Міст», Всесвітня організація охорони здоров’я удруге відмовилася від розрекламованих Трампом ліків від коронавірусу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply