Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

У жіночій метеочутливості винні гормони

Автор:

|

Липень 31, 2014

|

Рубрика:

У жіночій метеочутливості винні гормони

Чутлива жінка

Магнітні бурі викликають стрес організму. Якщо через них навіть виходять з ладу прилади, то про людський організм годі й казати. Різке зниження атмосферного тиску зменшує вміст кисню в повітрі, а відтак, метеопат відчуває слабкість і знесилення. На різкі стрибки атмосферного тиску та магнітні бурі особливо гостро реагують маленькі діти, тривожні люди, гіпотоніки та гіпертоніки, люди, котрі страждають на захворювання суглобів і бронхіальну астму. Групу ризику поповнюють і ті, хто має проблеми із серцем, завзяті курці, любителі солоної та гострої їжі.

А ще медики стверджують, що жіночий організм реагує на зміну погоди набагато сильніше, аніж чоловічий. Ендокринолог Софія Бучко наголошує на тому, що в поганому самопочутті багатьох жінок винні гормони, які виробляються вголовному мозку. Коли міняється температура, падає або піднімається атмосферний тиск, збільшується вологість, їх вироблення порушується в першу чергу. Це впливає на кровообіг, на центральну нервову систему. Якщо погода змінюється різко, організм не встигає як слід перебудуватися та пристосуватися до гормональних змін. Звідси – і погіршення здоров’я, відчуття втоми, болі в ногах і руках.
Така реакція на погоду вважається нормальною? «Як це не дивно — так. Рівень гормонів при зміні погоди піднімається в усіх. Просто деякі люди тонше відчувають ці перепади. Сама по собі гормональна метеочутливість не є страшна, але у нашому суспільстві прийнято звалювати на погоду будь-яке погіршення здоров’я. Болить голова — погода міняється. Ниють ноги — до дощ. А насправді погане самопочуття може бути спричинене серйозними захворюваннями. Метеочутливість часто буває лише ознакою порушення роботи нервової, серцево-судинної, ендокринної систем. Тому якщо ви повідчуваєтеся «ходячим барометром», зверніться до лікаря», — радить Софія Бучко.
Насамперед треба звернутися до терапевта. Нехай він огляне вас і, якщо виникне необхідність, скерує до спеціаліста. Метеочутливих жінок не можна назвати хворими, але вони все ж потребують допомоги. Симптоми «погодного» погіршення здоров’я краще знімати, щоби вони не заважали вам жити і працювати.
Необхідно зміцнювати організм загалом. Звісно ж, він повинен отримувати якомога більше вітамінів. Тому від дієт, як і від кави, варто відмовитися. А замість чаю краще пити трав’яні відвари з липи, м’яти та материнки. Головне — не треба боятися погоди. Сільські жителі набагато рідше бувають метеозалежними, тому що вони є ближчими до природи. Якомога частіше бувайте на повітрі, за містом.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply