Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

У Польщі прооперували українку зі синдромом Ундіни

Автор:

|

Грудень 10, 2022

|

Рубрика:

У Польщі прооперували українку зі синдромом Ундіни
Ірина Ширіна із донькою Дарією

У місті Ґданськ, що на півночі Польщі, прооперували семирічну Дарію Ширіну, яка страждала рідкісною генетичною хворобою — синдромом Ундіни. Хвороба, яка трапляється раз на 200 тисяч випадків, проявляється у тому, що мозок дитини забуває про дихання під час сну, тому її доводилось під’єднувати до апарату штучної вентиляції легень. Перебувати в Україні Дарії було небезпечно, бо через часті ракетні обстріли та вимкнення електрики виник ризик того, що дівчинка задихнеться уві сні.
Тож матів із донькою вирішила їхати з Київської області до Польщі. У клініці Коперника дівчинку обстежили та погодились провести операцію з уживлення стимулятора діафрагмального нерву. Однак грошей на операцію і на стимулятор у сім’ї не було. Потрібно було десь знайти 500 тис. PLN.
У Польщі про дитину з рідкісним синдромом дізналась Fundacja Polsat — благодійний фонд однойменного польського телевізійного каналу. Його керівництво організувало збірку грошей на операцію. Про дівчинку з України робили сюжети для телебачення і за три тижні необхідну суму вдалося зібрати.
Оперував Дарію шведський хірург Пелле Нільсон, який спеціалізується на цьому типі хірургії. «Процедуру проводять під операційним мікроскопом. У дорослої людини нерв дуже малий, а в дитини — ще менший. До цього нерва необхідно під’єднати стимулятор», — зазначив Патрик Курландт, хірург клініки.
Операція минула успішно, стимулятор, який живиться від батарейок, лікарі наразі не увімкнули, бо чекають, доки у Дарії загояться рани. Медики прогнозують, що за місяць апарат запрацює і дитина самостійно зможе дихати під час сну. «Це настільки піднесена та красива робота, що хочеться плескати в долоні і стрибати до стелі», — заявив Войцех Василевський із нейрохірургічного відділення лікарні ім. Миколи Коперника в Ґданську. «Ця операція була для нас недосяжною, ми навіть не мріяли про це. Це величезні витрати», — зі сльозами на очах поділилася Ірина Ширіна, мама дівчинки.
Як повідомляв «Міст», американці прооперували у Львові дівчинку з вадою серця.

Яна Іваніцька, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply