Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

У Львові успішно прооперували триденне немовля

Автор:

|

Серпень 29, 2019

|

Рубрика:

У Львові успішно прооперували триденне немовля
Камілла

Велетенську пухлину, вагою понад 1,5 кг видалили немовляті медики у Львові. Вага новоутворення, яке виявили е в утробі матері, становила половину від усієї маси тіла дівчинки. Вже на четверту добу після народження немовля прооперували.
Каміллі — майже три тижні. Вона добре їсть, набирає вагу, спить і посміхається. Зараз навіть важко уявити, що на четверту добу свого життя крихітка вагою 1,7 кг перенесла надскладну операцію. «Коли я була вагітна, пішла на ультразвукову діагностику, де сказали, що в дитинки спинна грижа. Потім ми поїхали в «Охматдит» і там сказали, що це тератома куприка, а не грижа», — розповіла Леся Стриковська, мама дівчинки.
Поки немовля росло в утробі матері, пухлина збільшувалася. Переривати вагітність жінка не думала, сподівалася на можливості сучасної медицини. Народилася дівчина через кесарів розтин, з пологового Камілу відразу перевели в дитячу лікарню. «Коли мені сказали, що буду годувати дитинку, я була на сьомому небі від щастя», — тішиться п. Леся.
Надскладна операція тривала 2,5 години. За життя Каміли боролися четверо медиків. «Найбільші ризики були пов’язані з тим, що пухлина постачалася важливими для організму дитини судинами та була дуже кровонаповненою, бо пов’язана з магістральними судинами, мала високий тиск і проникнення під тазову кістку і могла бути одномоментно резекція пухлини», — пояснила Галина Курило, завідувачка відділення вроджених вад розвитку і хірургії новонароджених.
Та все минулося успішно. Після операції маленька Камілла лише добу була на апараті штучного дихання, а вже за два дні почала не лише самостійно дихати, а й їсти. «Нам вдалося забрати ту пухлину з тіла дитини, провести пластику. Найбільшим успіхом нашої команди є те, що збережені тазові органи, рухомість нижніх кінцівок. Вона не буде мати жодних хиб, хоча така маса тіла пухлини є критичною» — зауважує д-р Курило. Медики прогнозують, що у майбутньому дівчинка буде розвиватися нарівні з однолітками.

Марта Шикула, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply