Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

У Львові провели операцію на мозку десятирічній дівчинці

Автор:

|

Грудень 28, 2020

|

Рубрика:

У Львові провели операцію на мозку десятирічній дівчинці
Апарат, завдяки якому обійшлося без крововтрати

Нещодавно до дитячих нейрохірургів львівської міської дитячої лікарні, що на вул. Пилипа Орлика, звернулися батьки десятирічної Катерини зі Львова. У доньки виявили доволі велику пухлину головного мозку, яка тиснула на дуже важливі центри. Її треба було терміново оперувати.
Нейрохірурги лікарні провели вже не один десяток операцій на головному мозку, тож видалення пухлини у цієї дівчинки не було б чимось надзвичайним, якби не умови, які висунули батьки. Релігійне переконання батьків не дозволяє вливати доньці чужу кров. А нейрохірурги з практики знають, що операції на мозку є доволі крововтратними. Навіть під час доступу до самої пухлини втрачається багато крові.
Як бути у цьому випадку? Дитину треба негайно рятувати, а вимоги батьків не дозволяють цього зробити. Тарас Микитин, дитячий нейрохірург, розповів, що представники релігійної громади пообіцяли дістати дорогі замінники крові, які можна вливати дитині, але з якихось причин цього не зробили.
Утім, вихід із тупикової ситуації лікарі таки знайшли. На допомогу колегам із дитячої лікарні прийшли сусіди — медики Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Вони позичили колегам апарат для переливання власної крові. Тобто кров, яка втрачається під час оперативного втручання, збирають у спеціальний резервуар, очищують, і її можна вливати дитині. Це власна кров дитини і такий метод не суперечить релігійним переконанням батьків.
Іван Міськів, медичний директор із анестезіологічної роботи лікарні швидкої медичної допомоги, й Андрій Курило, анестезіолог-перфузіолог цієї ж лікарні, допомагали колегам провести цю непросту операцію. Як повідомив д-р Микитин, оперативне втручання тривало понад 8,5 годин. Пухлина була достатньо великою, зачепила найважливішу ділянку мозку — стовбур головного мозку, де зосереджені дуже важливі центри, що відповідають за дихання, серцебиття, зір, слух, смак тощо. Але нейрохірургам вдалося видалити пухлину і не ушкодити при цьому жодної важливої ділянки мозку.
«Дівчинка почувається добре, вона спокійно вже ходить по коридору відділення і що дуже важливо — не має жодного неврологічного дефекту, — запевняє Тарас Микитин. — Вона впевнено одужує і найближчим часом її випишуть з лікарні додому».
Як повідомляв «Міст», на Львівщині вже проводять ендоскопічні операції на хребті.

Олександра Баландюх, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply