Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

У Львові провели дві унікальні операції за одну ніч

Автор:

|

Жовтень 16, 2021

|

Рубрика:

У Львові провели дві унікальні операції за одну ніч
Олег Самчук

Одразу дві унікальні трансплантації за ніч провели медики у Львові. 13-річна дитина отримала нове серце, а дорослий чоловік — легені. Таких операцій в Україні ще не проводили. До того ж від того самого донора іншим пацієнтам пересадили нирки та печінку.
Операції у Львівській лікарні швидкої допомоги розпочинаються одна за одною над вечір. Спершу медики забрали органи в донора. 54-річний чоловік помер від інсульту. Родичі дали згоду на пересадки. Серце донора пересаджують 13-річному Максимові. Влітку у хлопця стався інфаркт. Серце дитини — вже не могло впоратися, єдиний шанс вижити для хлопця — трансплантація.
«Два тижні він був у критичному стані, ми чекали на цю операцію, і ось знайшлось серце, знайшовся донор», — розповів Олег Самчук, керівник лікарні. «Моя мрія — хочу бути здоровим, живим і повернутися додому», — каже Максим.
Це унікальна та надскладна операція. Трансплантація триває 100 хвилин. Тепер у Максима б’ється здорове, донорське серце. «Подивіться на це серце. На ньому вже немає м’язу, немає живого місця, воно все в жовтих плямах. Це переродження м’язу в жирову тканину, тому очевидно, що з таким серцем він довго жити не зміг би. А з новим, я думаю, житиме довго», — розповів Борис Тодуров, керівник Інституту серця Міністерства охорони здоров’я України. Біля операційної — батьки хлопчика. Через телевізійні камери дякують рідним чоловіка, який посмертно став донором.
Тим часом, у сусідній операційній — іще одна унікальна трансплантація. Вперше в Україні легені пересаджують 56-річному львів’янину Віктору. Лікарі кажуть, без заміни органа чоловік міг не прожити і кількох місяців. «Ніяких навантажень, нічого. Навіть при ходьбі задихаюсь. Одягатися не можу, ходити. Роки зо три не виходжу з квартири. Два-три кроки — задиxаюся», — каже пацієнт Віктор Бабій.
Пересадити легені львівським лікарям допомагають колеги з Польщі. «Легені важко підібрати, бо тільки 9 % донорів, які годяться на трансплантацію серця, підходять на трансплантацію легень. Має бути суміщення не таке, як зазвичай, а треба ще підбирати по розмірах грудної клітки», — розповів Іван Міськів, лікар-анестезіолог Львівської лікарні швидкої допомоги.
Паралельно в лікарні пересаджують іще нирки та печінку. Від того самого донора трансплантували ще й рогівку ока. Ніч трансплантацій закінчилася успішно. На ранок пацієнти почуваються добре. «Зараз, дяка Богу, всі стабільні, все добре. Сердечко б’ється дуже добре, печінка жовч виділяє, легені дихають», — розповів Максим Овечко, керівник центру трансплантології Львівської лікарні швидкої допомоги.
Як повідомляв «Міст», у Львівській лікарні швидкої допомоги провели сучасну операцію з передопераційним моделюванням методикою віртуальної реальності.

Марта Шикула, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply